Ուղեղի քաղցկեղով բրիտանուհուն 4 տարի առաջ 6 ամսվա կյանք են տվել (ֆոտո)
Բրիտանուհի Ռոուզ Բինգհեմին ընդամենը 6 ամսվա կյանք էին տվել այն բանից հետո, երբ նրա մոտ ուղեղի քաղցկեղ էր ախտորոշվել, սակայն 4 տարի անց նա դեռեւս դիմակայում է, իսկ նրա ուռուցքներից 9-ը անհետացել են:
Ռոուզը (Ստոքպորտ, Չեշիրյան կոմսություն), իր ամուսին Հարրիի հետ հյուրընկալվել էր ԱՄՆ-ում ապրող ավագ որդու մոտ, երբ նրան հանկարծակի խոցել են տանջող գլխացավերը: Սկանավորումից հետո նրա ուղեղում 9 ուռուցք հայտնաբերելով՝ կնոջը ընդամենը 6 ամսվա կյանք են տվել, սակայն բուժումից հետո, այդ թվում նաեւ ճառագայթային թերապիայից, քիմիոթերապիայից եւ Հերցեպտինից հետո, դրանք գրեթե հրաշալի կերպով անհետացել են, եւ Ռոուզը արդեն 4 տարի է ինչ վայելում է ընտանեկան կյանքը, հաղորդում է The Daily Mail-ը:
55-ամյա Ռոուզը, ում դեկտեմբերին ուղեղի 5-ժամյա վիրահատություն են կատարել, պատմում է. «Այս ամենը սկսվեց 4 տարի առաջ կրծքագեղձի քաղցկեղից, որը տարածվեց դեպի իմ ուղեղ, սակայն ես այդ մասին պատկերացում չունեի»:
«Ես գիտեմ, որ իմ վիճակը ծայրահեղ է, եւ մի օր ես կգնամ, սակայն ես մինչեւ վերջ պայքարելու եմ»,- ասաց նա:

A woman with brain cancer whom the doctors predicted six months of life four years ago discovered her tumours have vanished
April 18, 2014  14:54
Rose Bingham was given just six months to live after being diagnosed with cancer - but four years later she's still going strong after her nine tumours disappeared.
Rose, of Stockport, Cheshire, was with husband Garry visiting their eldest son in the U.S., when she was struck down with agonising head pains. She was given just six months to live after scans found nine tumours on her brain, but after treatment - including radiotherapy, chemotherapy and Herceptin - they almost miraculously disappeared and Rose has enjoyed four years her family feared she'd never see, reported The Daily Mail.
Rose, 55, who had a five hour brain operation in December - yet was out of hospital two days later - said: 'This all started four years ago with breast cancer that spread into my brain, but I had no idea I had it in the first place.