Ջուլիա Ռոբերթսը լեյկեմիայով հիվանդ տղայի մասին ֆիլմում է խաղալու
Լեյկեմիա տարած եւ համացանցում որպես Batkid հայտնի 5-ամյա Մայլզ Սքոթի մասին ֆիլմ կնկարհանեն, որում դերակատարում է ունենալու Հոլիվուդի աստղ Ջուլիա Ռոբերթսը։
Ինչպես Variety-ն է հաղորդում, ֆիլմի հիմքում կօգտագործեն Դանա Նաչմանի «Batkid Begins: The Wish Heard around the World» վավերագրական ժապավենը, որը մտադիր են ցուցարդել հունվարի 24-ին ԱՄՆ-ում կայանալիք Slamdance կինոփառատոնին։
Նաչմանը Ռոբերթսի, Լիզա Գիլան Ռոբերթսի եւ Մարիսա Յորեսի հետ ֆիլմի պրոդյուսերավորմամբ կզբաղվի։
Մայլզ Սքոթը, մի քանի տարիների ընթացքում  հիվանդ լինելով լեյկեմիայով, հայտնի է դարձել այն բանից հետո, երբ 2013 թ. նոյեմբերի 15-ին Make a Wish կազմակերպությունը Սան Ֆրանցիսկոյի բնակիչների, այդ թվում՝ ոստիկանության աշխատակիցների աջակցությամբ տղայի համար լայնածավալ ֆլեշմոբ է կազմակերպել։ Երեխային Բեթմենի փոքրիկ զգեստ են հանձնել, իսկ «ավագ» Բեթմենի դերի համար հրավիրված դերասանը նրան բեթկիդ է անվանել (չղջիկի ձագ) եւ առաջարկել Գոթեմը միասին փրկել հանցագործներից։
Օրվա ընթացքում մի քանի հազար կամավորներ իրենց Գոթեմ քաղաքի բնակիչներ են պատկերացրել եւ պնդել, որ իրենց վտանգ է սպառնում, որը միայն Սքոթը կարող է հաղթահարել, իսկ տղան առաջադրանքներ է կատարել, որոնք նրան ոստիկանապետն է հանձնարարել։ Շատ հայտնի եւ պաշտոնական մարդիկ են ակցիային ուշադրություն դարձրել։ Մասնավորապես, Բեթկիդին փրկության խնդրանքով նախագահ Բարաք Օբաման է դիմել։

Джулия Робертс сыграет в фильме о больном лейкемией мальчике
О пятилетнем Майлзе Скотте, перенесшем лейкемию и прославившемся в интернете как Бэткид, снимут фильм, в котором сыграет звезда Голливуда Джулия Робертс.
Как сообщает Variety, за основу для картины возьмут документальную ленту Даны Нахман Batkid Begins: The Wish Heard around the World, которую запланировали к показу 24 января на кинофестивале Slamdance в США.
Нахман совместно с Робертс, Лизой Гиллан Робертс и Марисой Ерес займется продюсированием фильма.
Майлз Скотт, болевший лейкемией на протяжении нескольких лет, стал известен после того, как 15 ноября 2013 года организация Make a Wish организовала для него масштабный флешмоб при поддержке жителей Сан-Франциско, в том числе сотрудников полиции. Ребенку вручили миниатюрный костюм Бэтмена, а приглашенный на роль «взрослого» Бэтмена актер назвал его Бэткидом (ребенком-летучей мышью) и предложил вместе спасти Готэм от преступников.
В течение дня несколько тысяч волонтеров изображали жителей Готэм-сити и утверждали, что им грозит опасность, с которой может справиться только Скотт, а мальчик выполнял задания, которые ему давал начальник полиции. Многие знаменитости и официальные лица обратили внимание на акцию. В частности, обращение к Бэткиду с просьбой о спасении записал президент Барак Обама.