Բժիշկները տղամարդու քթից հարյուր կենդանակեր թրթուր են հեռացրել (վիդեո)
Բժիշկները 65-ամյա բրազիլացու քթից հարյուր կենդանակեր թրթուր են հեռացրել, որոնք կարող էին քայքայել նրա դեմքը՝ ոսկորները, մաշկը, աչքերը, քիթը: Ինչպես կարելի տեսնել տեսանյութում, այս թրթուրները տեղավորվել էին տղամարդու քթի խոռոչներում՝ իրենց բավականաչափ հարմար զգալով այնտեղ:
Սարսափելի այս վիրահատության տեսանյութը, որը բժիշկները արել են փոքրիկ տեսախցիկի միջոցով, շատ արագ տարածվեց համացանցում: Տեսանյութում երեւում է, ինչպես են բրազիլացու քթից հեռացնում ավելի քան հարյուր թրթուր: Տղամարդու օրգանիզմի դետոքսիկացիայի համար չորս օր պահանջվեց: Թրթուրները հեռացնելուց հետո բժիշկները աղի լուծույթ են օգտագործել: Բարեբախտաբար, դրանից հետո հիվանդի ինքնազգացողությունը բարելավվել է եւ քթի վերքերը երկու ամսվա ընթացքում անցել են:
Տղամարդը, որը, ինչպես պարզվեց, նաեւ ՄԻԱՎ եւ հեպատիտ C վարակակիր է, դիմել է մասնագետներին այն բանից հետո, երբ ուղիղ մի շաբաթ նրա մոտ արյունահոսություն, սրտխառնոց եւ գլխացավ էր նկատվում: Տղամարդը նաեւ բողոքում էր ձախ քթանցքում սուր ցավերից, դժվարացած շնչառությունից եւ աչքերի շուրջ այտուցումների ի հայտ գալուց: Բժիշկները շոկ ապրեցին՝ տեսնելով, որ բրազիլացու քթի մեջ ավելի քան հարյուր մակաբույծեր են բնակվել: Ինչպես է մարդը վարակվել, բժիշկները չեն հայտնում:
«Մենք հույս ունենք, որ մյուս անգամ, երբ հիվանդի մոտ քթի ուժեղ քոր սկսվի, նա չի սպասի մեկ շաբաթ, այլ միանգամից կդիմի մասնագետներին», - նշում են տղամարդուն վիրահատած բժիշկները:

Врачи извлекли из носа мужчины сотню плотоядных личинок (видео)
Врачи удалили из носа 65-летнего мужчины из Бразилии сотни плотоядных личинок, которые могли бы съесть и разрушить все его лицо – кости, кожу, глаза и нос. Как можно увидеть на видео, извивающиеся личинки устроились в носовых пазухах мужчины и, кажется, вполне неплохо себя там чувствовали.
Видеозапись жуткой операции, сделанная врачами с помощью маленькой камеры, введенной в нос пациента, быстро разлетелась по всей сети. На ней запечатлено, как из носа 65-летнего бразильца извлекают более сотни поселившихся там личинок. Операция по очищению организма бразильца длилась четыре дня. При удалении личинок медики использовали соляной раствор. К счастью, пациент после нее быстро пошел на поправку, и за следующие два месяца пазухи полностью зажили.
Мужчина, который вдобавок ко всему оказался ВИЧ-положительным и зараженным гепатитом С, обратился к врачам после того, как целую неделю страдал от обильного кровотечения, тошноты, головной боли и неприятного запаха изо рта. Также пенсионер жаловался на острую боль в левой ноздре, затрудненное дыхание и образование отека вокруг глаз. Медики были шокированы, увидев, что в носу у 65-летнего бразильца поселилась сотня паразитов. Как именно больному удалось заразиться, врачи не сообщают.
«Мы надеемся, что в следующий раз, когда у нашего пациента возникнет сильный зуд в носу, он не будет ждать неделю, а сразу обратится за помощью», — заявили в клинике, где оперировали жителя Сан-Паулу.