Ծննդատանը սխալմամբ հեռացրել են չինացու թութքը
Չինացի բժիշկները սխալմամբ հիվանդի տեղ են դրել իր կնոջ ծննդաբերությանը սպասող տղամարդուն եւ նրան թութքի հեռացման վիրահատության են ենթարկել:
Միջադեպը տեղի է ունեցել Լյոնին նահանգի Շենյան քաղաքի հիվանդանոցներից մեկում:   29-ամյա երիտասարդի խոսքով, ինքը մոտ 40 րոպե սպասել է վիրահատարանի դռների մոտ, որտեղ կնոջը կեսարյան հատում են արել, երբ կինը հարեւան վիրահատարանից նրան իր մոտ է կանչել:  «Տուժածի» խոսքով, հիվանդը հրահանգել է հագուստը հանել եւ պառկել, հայտնում է China News գործակալությունը:
Երիտասարդի «ինչու» հարցին վիրաբույժը կարճ հրահանգել է «անել այն, ինչ ասված է»: Հետագա հարցերի պատճառով ծաղրի ենթարկվելու վախից երիտասարդը ենթարկվել է բժշկի հրահանգներին եւ պառկել է մահճակալին: Նրա խոսքով, վիրահատության ընթացքում նա լսել է իր նորածին երեխայի ձայները, որոնք իրեն են հասել հարեւան վիրահատարանից:
Հիվանդանոցի ղեկավարությունը խոստովանել է, որ տղամարդուն սխալմամբ են վիրահատել եւ խոստացել է 5 հազար յուանի (750 դոլարի) փոխհատուցում վճարել` ընդգծելով, որ նա իրոք թութք է ունեցել:
Հիվանդանոցի իրավաբանն իր հերթին հայտնել է, որ պատասխանատվության մի մասը հենց տուժածինն է, որովհետեւ նա չափահաս է եւ կարող է պատասխան տալ իր գործողությունների համար:
Գործակալությունը հայտնել է, որ տղամարդն առաջվա պես հանգստի կարիք ունի անսպասելի վիրահատությունից հետո, սակայն երջանիկ է, որ իր կինը եւ երեխան առողջ են եւ նրանց կյանքին ոչինչ չի սպառնում: Նորաթուխ հայրը ափսոսում է միայն, որ ի վիճակի չէ հոգ տանել նրանց:

Китайцу в роддоме по ошибке удалили геморрой
Китайские врачи по ошибке приняли за пациента мужчину, который ждал родов своей жены, и сделали ему операцию по удалению геморроя.
Инцидент произошел в одной из больниц города Шэньян в провинции Ляонин. По словам 29-летнего молодого человека, он около 40 минут ждал за дверями операционной, где его жене делали кесарево сечение, когда врач из соседней операционной позвал к себе. По словам «потерпевшего», врач приказал раздеться и ложиться, сообщает агентство China News.
На вопрос молодого человека «зачем», хирург коротко скомандовал «делать то, что сказано». Мужчина из страха быть осмеянным после дальнейших вопросов повиновался указаниям медика и лег на кровать. По его словам, во время операции он слышал крики своего новорожденного ребенка, доносящиеся из соседней операционной.
Администрация больницы признала, что мужчину прооперировали по ошибке, и обещала выплатить компенсацию в 5 тысяч юаней (750 долларов), подчеркнув, что у него действительно был геморрой.
Юрист больницы в свою очередь заявил, что часть ответственности лежит на самом потерпевшем, так как он совершеннолетний и может отвечать за свои действия.
Как сообщает агентство, мужчине по-прежнему требуется отдых в связи с неожиданной операцией, однако он счастлив, что его жена и ребенок здоровы и их жизням ничто не угрожает. Новоиспеченный отец сожалеет лишь о том, что пока не в состоянии заботиться о них.