Տղամարդը 50 սմ-անոց օձաձուկը հետանցքն է խցկել՝ փորկապությունը բուժելու համար (ֆոտո)
Չինաստանի Բայյուն նահանգի բնակիչը շտապ հիվանդանոց է տեղափոխվել, երբ փորում կտրուկ ցավեր են սկսվել: Հիվանդի բողոքի համաձայն՝ այնպիսի ցավեր ուներ, ասես «հղի» լիներ: Ի զարմանս բժիշկների՝ հիվանդության պատճառը 50 սմ-անոց օձաձուկն էր, որը տղամարդը մտցրել էր իր հետանցքը:
Վիրաբուժական բաժանմունքում պարզվել է, որ օձաձուկն անցել է հիվանդի աղիների միջով եւ հասցրել ծակել նրա ստամոքսը: Բժիշկները ժամանակին են միջամտել՝ եւս մի փոքր, եւ կենդանին կարող էր սպանել իր 49-ամյա «տիրոջը»:
Հետագայում Լյու ազգանունով հիվանդը պարզաբանել է, որ երկար ժամանակ փորկապությամբ է տառապել: Ինչ-որ տեղից լսել է, որ օձաձկները բուժման հրաշալի լիջոց են, ուստի մեկին գտնելով մտցել է իր հետանցքի մեջ: Նա նման արմատական ինքնաբուժման հետեւանքների մասին չի մտածել, հայտնում է Daily Star պարբերականը:
Մեկ ամիս առաջ Daily Mail-ը հայտնել էր նման մեկ այլ դեպքի մասին, որը նույնպես Չինաստանում էր տեղի ունեցել՝ հարբած տղամարդուն հիվանդանոց էին տեղափոխել, երբ նա հետանցքն էր մտցրել երկու ամուրյան երկայնաձուկ:

April 20, 2017  17:46
The 49-year-old, who has been identified only by the surname Liu, was hospitalised last week when the live fish began to wreak havoc on his intestines, the Guangzhou Daily reported.
The man from Baiyun District in Guangzhou, capital of South China’s Guangdong Province, told doctors that pals said his bowel condition could be treated by a living eel in the unproven remedy.
But after shoving a 20-inch Asian swamp eel up his backside, he later decided to check himself into hospital when his stomach pain became too unbearable.
Doctors said the man arrived at Guangzhou Dongren Hospital complaining of abdominal pain – but did not reveal his bizarre stunt.
Medics rushed him into surgery and were stunned when they found the 1.2-inch thick animal inside his stomach.
Dr Zhao Zhirong said: “We opened up his stomach and saw the eel amongst his faeces and food debris.”He also suffered a punctured pancreas.”