Բրիտանուհին կրծքի քաղցկեղի հանդեպ հաղթանակը տոնելուց հետո մահացել է ալկոհոլային թունավորումից
Մեծ Բրիտանիայում կինը որոշել է տոնել կրծքի քաղցկեղի դեմ հաջող բուժման ավարտն ու մահացել չափից մեծ քանակությամբ ոգելից խմիչք օգտագործելու պատճառով։
54-ամյա թերապեւտ Վալերի Ջոնսը, որն անցած տարվա գարնանն իմացել էր, որ կրծքագեղձի քաղցկեղ ունի, վիրահատության էր ենթարկվել ու ճառագայթային թերապիայի կուրս անցել ։ Դրանից հետո նա ամուսնու հետ ուղեւորվել էր հանգստանալու Հունաստան՝ Սանտորինի կղզի, որպեսզի տոնի հաջող բուժումը։ Արձակուրդի երկրորդ օրը Վալերին գինի է խմել նախաճաշին, ճաշին եւ ընթրիքին ։
Երեկոյան նա ամուսնու հետ միասին եւս մեկ բաժակ գինի է խմել, որից հետո գնացել է հարսանեկան հավաքույթի իր նոր ընկերների հետ։ Ամուսինը՝ Ջոնսը, պառկել է քնելու՝ կնոջը մաղթելով հաճելի ժամանց։ Գիշերվա ժամը մոտ երկուսին նա արթնացել է ուժեղ թրխկոցից ու տեսել, որ  Վալերին անգիտակից վիճակում ընկել է զուգարանի մոտ։ Վալերին ոչնչին չէր արձագանքում, նրան տեղափոխել են հիվանդանոց, որտեղ բժիշկները արձանագրել են կնոջ մահը։
Բժիշկները արձանագրել են մահ թոքերի այտուցից։ Սակայն Մեծ Բրիտանիայում կատարված դիահերձումը պարզել է, որ մահվան պատճառը ալկոհոլային թունավորումն էր՝Վալերիի արյան մեջ ալկոհոլի քանակը 4․5 անգամ գերազանցում էր թույլատրելի առավելագույն սահմանը, ինչն էլ մահվան պատճառ էր դարձել։ Զոհվածի հարազատները տարակուսանքի մեջ են։ Նրանք դատարանին հայտնել են, որ Վալերին երբեք չի չարաշահել ոգելից խմիչքը, ավելին՝ միշտ ակտիվ կենսակերպ է վարել, ձիասպորտով զբաղվել, գրում է Daily Mail-ը։

Британка умерла от алкогольной интоксикации после празднования успешной победы над раком груди
Жительница Великобритании решила отпраздновать успешное лечение рака молочной железы и умерла от слишком большого количества алкоголя.
54-летняя терапевт Валери Джонс, которой весной прошлого года был диагностирован рак молочной железы, перенесла операцию и прошла курс лучевой терапии. После этого она с мужем отправилась в отпуск в Грецию, на остров Санторини, чтобы отпраздновать успешное лечение. На второй день отпуска Валери позволила себе выпить вина за завтраком, обедом и ужином.
Перед сном они с мужем пропустили по стаканчику, а после она пошла на свадебную вечеринку. Ложась спать, мистер Джонс пожелал своей супруге хорошо провести время на вечеринке, где она завела новых друзей. Позже ночью, около двух часов, он проснулся оттого, что Валери упала без сознания рядом с туалетом. Она ни на что не реагировала и скончалась по прибытии в больницу Санторини.
Врачи констатировали смерть от отека легких. Однако вскрытие в Великобритании показало, что смерть вызвана алкогольной интоксикацией: алкоголь в крови Валери в 4,5 раза превышал предельно допустимую норму, что влечет за собой смерть. Родные погибшей пребывают в недоумении. Они сообщили суду, что Валери никогда не злоупотребляла алкоголем и, более того, вела активный образ жизни, занималась верховой ездой, пишет Daily Mail.