200 միլիոնից մեկը. ԱՄՆ-ում միաձու եռյակ է ծնվել (ֆոտո)
ԱՄՆ-ում լույս աշխարհ է եկել բնական ճանապարհով բեղմնավորված միաձու եռյակ՝ տղաներ, որոնց անվանակոչել են Ռոն, Էլքան եւ Աբիշայ:
Տարաձու եռյակները բավական հաճախ են լույս աշխարհ գալիս, սակայն նույնը չի կարելի ասել միաձու եռյակների մասին. նման երեխաներ են ծնվում 200 միլիոնից մեկ դեպքում: Անցյալ անգամ միաձու եռյակ էր ծնվել 2013 թվականին Քալիֆորնիայում: Նրանք աղջիկներ էին՝ Էբբին, Բրինը եւ Լորելը:
Ռոնը, Էլքանը եւ Աբիշայը ծնվել են Կանզասի Թրումենի բժշկական կենտրոնում: Նրանց ծնողները՝ Նիքոլ եւ Քալեբ Չոգերը հղիության մասին իմացել են Քենիայում՝ ամուսնու հայրենիքում: Այնտեղ ապագա մայրիկին ասել են, որ երկվորյակ է ունենալու: ԱՄՆ-ում կրկնակի ուլտրաձայնային ախտորոշմամբ պարզվել է, որ փոքրիկները երեքն են:
Կինն, իհարկե, շատ էր անհանգստանում, սակայն արդյունքում հղիությունը բարեհաջող է տարել եւ բնական ծննդաբերությունը նախընտրել է կեսարյան հատումից: Տղաներն առաջին անգամ աշխարհը տեսան փետրվարի 22-ին՝ ժամկետից 1,5 ամիս շուտ ծնվելով:
Երջանիկ ծնողները, որոնք նաեւ ավագ որդի ունեն՝ 2 տարեկան Քորբենը, հայտնում են, որ նորածիններն առողջ են եւ իրենց լավ են զգում: Միակ բանը, որի համար Նիքոլն ու Քալեբը մտահոգվում են, փոքրիկների նյութական ապահովվածությունն է: Ընտանիքին օգնել ցանկացողները կարող են դա անել Gofundme.com պորտալի նրանց էջում:

1 на 200 миллионов: в США родились однояйцевые тройняшки
В США появились на свет зачатые естественным путем однояйцевые тройняшки – мальчики, которых назвали Роном, Элканом и Абишаем.
Разнояйцовые тройняшки появляются на свет довольно часто, однако того же нельзя сказать об однояйцевых: такие дети рождаются в одном случае на 200 миллионов. В прошлый раз однояйцевые тройняшки появились в 2013 году в Калифорнии. Это были девочки Эбби, Брин и Лорел.
Рон, Элкан и Абишай родились в медицинском центре Трумэна в Канзасе. Их родители, Николь и Калеб Чог, узнали о беременности в Кении, на родине супруга. Там будущей матери сказали, что у нее будет двойня. При повторной ультразвуковой диагностике в США выяснилось, что малышей не два, а три.
Женщина, конечно, очень переживала, но в итоге благополучно выносила детей и предпочла естественные роды кесареву сечению. Мальчики впервые увидели мир 22 февраля, появившись на полтора месяца раньше срока.
Счастливые родители, у которых есть еще старший сын, 2-летний Корбен, сообщают, что новорожденные здоровы и хорошо себя чувствуют. Единственное, о чем переживают Николь и Калеб – это материальное обеспечение малышей. Желающие помочь семье могут это сделать на их странице на портале Gofundme.com