Տղամարդը 100 տարի ապրել է քաղցավենիքի հանդեպ սիրո շնորհիվ
100 տարեկան անգլիացին պատմել է, որ այդքան երկար ապրել է այն բանի շնորհիվ, որ երբեք չի հրաժարվել աղանդերից: Այս մասին գրում է Somerset County Gazette-ն:
Սոմերսեթ կոմսության Իլմինսթեր քաղաքից Լեսլի Հեյմենը 12 տարեկանից աշխատել է պապի հիմնած ընտանեկան հրուշակագործարանում: Նա մանկուց սիրել է թխվածք ու երբեք չի հրաժարվել դրանից:
Տղամարդը չի աշխատել միայն Երկրորդ աշխարհամարտի ժամանակ: Ծառայության ընթացքում նա երկու անգամ մահից է փրկվել. Իտալիայում Էթնա հրաբխի ժայթքման ժամանակ եւ գերմանացիների կողմից իր տանկի վրա հարձակման հետեւանքով: Անձնակազմից միայն Հեյմենն է ողջ մնացել:
Հարազատները կարծում են, որ Հեյմենը կարողացել է 100 տարի ապրել լավ ախորժակի եւ առողջ քաշի շնորհիվ: «Լեսլին անհավանական ախորժակ ունի: Նա երբեք ոչինչ չի թողնում ափսեի մեջ եւ երբեք չի հրաժարվում աղանդերից»,- նշել է նրա 74-ամյա խորթ աղջիկը՝ Ջենիֆերը: Որդին՝ Թիմն էլ հավելել է, որ տղամարդը ակտիվ կենսակերպ է վարում, մինչեւ հիմա աշխատում է այգում: «Նա ինձնից էլ շատ է ուտում: Չգիտեմ՝ ինչպես է այդ ամենը տեղավորվում նրա ստամոքսում»,- կատակել է նա:
Հեյմենը մինչեւ հիմա իր տանն է ապրում, հարազատներով շրջապատված: Նրա սիրելի ուտեստներն են խնձորի կարկանդակը, բիսկվիթն ու շոկոլադե բրաունին:
Տղամարդը սեպտեմբերի 12-ին 100-ամյա տոնել է ընկերների եւ հարազատների՝ 3 երեխաների, 5 թոռների եւ 10 ծոռների հետ:

Мужчина дожил до ста лет благодаря любви к сладкому
Столетний англичанин рассказал, что дожил до столь преклонного возраста благодаря тому, что никогда не отказывал себе в десерте. Об этом сообщает Somerset County Gazette.
Лесли Хеймен (Lesley Hayman) из города Илминстер, графство Сомерсет, с 12 лет работал в семейной кондитерской, основанной его дедом. Он с детства полюбил выпечку и никогда не отказывался от угощения.
Мужчине пришлось сделать перерыв в работе только из-за Второй мировой войны. За время службы он дважды чуть не погиб: в Италии во время извержения вулкана Этна, на склонах которого базировалась его часть, и когда его танк подбили немецкие солдаты. Англичанин оказался единственным выжившим из всего экипажа.
Родственники считают, что дожить до ста лет Хеймену помогли его хороший аппетит и здоровый вес. «У Лесли просто невероятный аппетит. Он никогда не оставляет ничего на тарелке и еще ни разу не отказался от десерта», — отметила его 74-летняя падчерица Дженнифер. Сын Хеймена Тим добавил, что мужчина ведет активный образ жизни и все еще работает в саду. «Он ест больше меня, мы не знаем, как в него все помещается», — пошутил он.
Хеймен до сих пор живет в собственном доме в окружении родственников. Своими любимыми блюдами он называет яблочный пирог, бисквит и шоколадный брауни.
Мужчина отметил столетие 12 сентября вместе со своими друзьями и родственниками: тремя детьми, пятью внуками и десятью правнуками.