Գիտնականները պատմել են, թե որքան է տեւում ամուսնական սեքսը
Ծնողներ դարձած զույգերի  ամուսնական սեքսը միջինում 2 րոպե 15 վայրկյան է տեւում: Այս մասին են վկայում ChannelMum.com-ի անցկացրած հարցման տվյալները:
Metro-ն հաղորդում է, որ ծնողների մոտ ժամանակի քրոնիկ պակասը անդրադառնում է նաեւ ինտիմ կյանքի վրա:
Պարզվել է, որ 12 զույգերից յուրաքանչյուրը սեքսին մեկ րոպեից էլ քիչ ժամանակ է տրամադրում: Հարցվածների 26 տոկոսը խոստովանել է, որ ժամանակի տնտեսման համար նրանք անգամ չեն ամուսնալուծվում: Իսկ 27 տոկոսը սեքս խաղալիքներ է օգտագործում գործընթացն արագացնելու համար:
Մայրերի եւ հայրերի 71 տոկոսը պատմել է, որ  «արագ» սեքսը նրանց համար երեխաների ծնունդից հետո կիրքը պահպանելու հնարավորություն է: Չնայած, որ ծնողների 3/4-ը սեքսի համար քիչ ժամանակ է ունենում, հայրերի մոտ կեսը (47 տոկոսը)  պնդում է, որ իրենց սեքսուալ կյանքն ավելի լավն է դարձել: Այնուամենայնիվ, մայրերի միայն 29 տոկոսն է համաձայնել այս մտքին:
Ամեն երրորդ հարցվածը հայտարարել է, որ «ամեն մի հնարավորությունը» պետք է օգտագործել զուգընկերոջ հետ մեկ րոպեանոց կրքի համար:
Ընդհանուր առմամբ հետազոտությունում ներգրավվել է 1766 ծնող եւ ինչպես պարզվել է տղամադկանց եւ կանանց միջեւ իսկական անդունդ է ընկած:
Այսպես, ամեն 8-րդ հայրը իր երկրորդ կեսին ինտիմ նկարներ է ուղարկում: Եւս 35 տոկոսն իր կանանցից «նյու» ոճով նկար է պահանջում:
Իսկ մինչ այդ կանանց մեծ մասը ոչ թե մերկ նկար տեսնելու ցանկություն ունի, այլ ընթրիք պատրաստող ամուսնուն: Մայրերի 50 տոկոսը երազում է այն մասին, որ իրենց զուգընկերը քնելուց առաջ նրանց մեջքի մերսում անի: 46 տոկոսը նշում է, որ տրամադրության բարձրացման համար նրանք ցանկանում են պարզապես պառկել անկողնում:
Հատկանշական է, որ կանանց մեկ քառորդին սեքսի կարող է դրդել ամուսնու այնպիսի ասպետական ժեստը, ինչպիսին է աղբ թափելը կամ տունը փոշեծծիչով մաքրելը:
Ծնողների 42 տոկոսը խոստովանել է, որ ամենաարագ սեքսի համար ամենահայտնի վայրը մանկական խաղասենյակն է, իսկ հարցվածների 1/4-ը լոգարանում է հաճույքներին տրվում:

Ученые рассказали, сколько длится супружеский секс
Супружеский секс супругов, ставших родителями, длится в среднем 2 минуты и 15 секунд. Об этом свидетельствуют данные опроса, проведенного  ChannelMum.com.
Как сообщает Metro, хронический дефицит времени у родителей сказывается и на их интимной жизни. Как оказалось, каждая из 12-и пар тратит на занятие любовью меньше минуты. 26% опрошенных признались, что ради экономии времени они даже не раздеваются, а 27% - используют секс-игрушки, чтобы ускорить процесс.
71% мам и пап рассказали, что «быстрый» секс является для них возможностью сохранить страсть после рождения детей. Несмотря на то, что у ¾ родителей на секс остается мало времени, почти половина (47%) отцов утверждают, что их сексуальная жизнь стала лучше, чем когда-либо. Тем не менее, только 29% мам согласились с этим заявлением.
Каждый третий опрошенный заявил о необходимости «использовать каждую возможность» на минутную страсть со своим партнером.
В общей сложности в исследование были вовлечены 1776 родителей и, как оказалось, между мужчинами и женщинами лежит настоящая пропасть. Так, каждый восьмой папа посылает своей второй половинке интимные фотографии. Еще 35% требуют от своих жен фото в стиле «ню».
А между тем большинство женщин горят желанием увидеть не «голое» фото, а готовящего ужин мужа. Еще 50% мам мечтают о том, чтобы их партнер перед сном сделал им массаж спины. 46% отмечают, что для поднятия настроения им хотелось бы просто поваляться в постели.
Примечательно, что  четверть женщин может сподвигнуть на занятие сексом такой «рыцарский» жест мужа, как вынос мусорного ведра или же уборка комнаты пылесосом.
42% родителей признались, что самым популярным местом для быстрого секса является детская игровая комната (после того, как дети пошли спать), а ¼ опрошенных предаются страсти в душе.