Գիտնականները պատմել են, թե որքան է տեւում ամուսնական սեքսը
Ծնողներ դարձած զույգերի  ամուսնական սեքսը միջինում 2 րոպե 15 վայրկյան է տեւում: Այս մասին են վկայում ChannelMum.com-ի անցկացրած հարցման տվյալները:
Metro-ն հաղորդում է, որ ծնողների մոտ ժամանակի քրոնիկ պակասը անդրադառնում է նաեւ ինտիմ կյանքի վրա:
Պարզվել է, որ 12 զույգերից յուրաքանչյուրը սեքսին մեկ րոպեից էլ քիչ ժամանակ է տրամադրում: Հարցվածների 26 տոկոսը խոստովանել է, որ ժամանակի տնտեսման համար նրանք անգամ չեն ամուսնալուծվում: Իսկ 27 տոկոսը սեքս խաղալիքներ է օգտագործում գործընթացն արագացնելու համար:
Մայրերի եւ հայրերի 71 տոկոսը պատմել է, որ  «արագ» սեքսը նրանց համար երեխաների ծնունդից հետո կիրքը պահպանելու հնարավորություն է: Չնայած, որ ծնողների 3/4-ը սեքսի համար քիչ ժամանակ է ունենում, հայրերի մոտ կեսը (47 տոկոսը)  պնդում է, որ իրենց սեքսուալ կյանքն ավելի լավն է դարձել: Այնուամենայնիվ, մայրերի միայն 29 տոկոսն է համաձայնել այս մտքին:
Ամեն երրորդ հարցվածը հայտարարել է, որ «ամեն մի հնարավորությունը» պետք է օգտագործել զուգընկերոջ հետ մեկ րոպեանոց կրքի համար:
Ընդհանուր առմամբ հետազոտությունում ներգրավվել է 1766 ծնող եւ ինչպես պարզվել է տղամադկանց եւ կանանց միջեւ իսկական անդունդ է ընկած:
Այսպես, ամեն 8-րդ հայրը իր երկրորդ կեսին ինտիմ նկարներ է ուղարկում: Եւս 35 տոկոսն իր կանանցից «նյու» ոճով նկար է պահանջում:
Իսկ մինչ այդ կանանց մեծ մասը ոչ թե մերկ նկար տեսնելու ցանկություն ունի, այլ ընթրիք պատրաստող ամուսնուն: Մայրերի 50 տոկոսը երազում է այն մասին, որ իրենց զուգընկերը քնելուց առաջ նրանց մեջքի մերսում անի: 46 տոկոսը նշում է, որ տրամադրության բարձրացման համար նրանք ցանկանում են պարզապես պառկել անկողնում:
Հատկանշական է, որ կանանց մեկ քառորդին սեքսի կարող է դրդել ամուսնու այնպիսի ասպետական ժեստը, ինչպիսին է աղբ թափելը կամ տունը փոշեծծիչով մաքրելը:
Ծնողների 42 տոկոսը խոստովանել է, որ ամենաարագ սեքսի համար ամենահայտնի վայրը մանկական խաղասենյակն է, իսկ հարցվածների 1/4-ը լոգարանում է հաճույքներին տրվում:

December 17, 2018  22:30
It’s hard to have a few minutes by yourself to go to the bathroom when you’re a parent so long, lazy mornings in bed are out of the question. Apparently, on average, parents spend just two minutes and 15 seconds getting it on each time they have sex. And one in 12 busy couples even admitted they have so little private time that they have had full sex lasting less than a minute. More than a quarter (26 per cent) don’t even bother getting undressed to save time, while 27 per cent use sex toys to ‘speed things up’. According to the poll by parenting site ChannelMum.com, 71 per cent of mums and dads admit they turn to ‘quickie’ sex in order to keep the passion alive after having children. Despite three quarters of couples having less sex after becoming a parent, almost half (47 per cent) of dads claim their sex life is better than ever. However, just 29 per cent of mums agree.
A third also admit they have to ‘grab every opportunity’ for a moment of passion with their partner. ChannelMum.com founder Siobhan Freegard said: ‘Finding time for passion as parents can be very hard, so it’s great that so many still enjoy an active and inventive sex life. ‘It isn’t about how long something takes, but how much you enjoy it, so well done to the minutemen who have fun in under 60 seconds.’
The study of 1,776 parents also found a huge gulf between how men and women get in the mood. One in eight dads send intimate pictures to their partners, with 35 per cent asking their other half to send sexy images to them. But four times more women want men to cook the dinner than sext a nude picture. Instead, the biggest turn on for mums is a back rub, desired by half of the women quizzed.
Almost half (46%) would just like a lie-in to get them in the mood, with a quarter saying their partner vacuuming or put the bins out would likely lead to some nookie. Researchers also found the most popular venue for a quickie for 42 per cent of parents is the playroom or living room when kids have gone to bed. A quarter get passionate in the shower while one in five put a bolt on the bedroom door or romp in a locked bathroom.