Աֆրիկացիները շարունակում են ըմպել երկարատեւ էրեկցիա առաջացնող արգելված էներգետիկը
Զամբիայում արգելվել էր պոտենցիայի լավացման համար դեղամիջոց պարունակելու պատճառով երկարատեւ էրեկցիա առաջացնող էներգետիկ ըմպելիքը։ Չնայած դրան՝ այդ ըմպելիքի պահանջարկը վերջին ժամանակներս մեծացել է։
Ինչպես հայտնում է BBC News-ը, 2018թ․ վերջին Ուգանդայից մի տղամարդ, որի անունը չի նշվում բողոքել էր երկարատեւ էրեկցիայից, որն առաջացել էր Power Natural High Energy Drink SX էներգետիկ ըմպելիքի օգտագործումից հետո։ ՇՇին փակցված պիտակի վրա գրված է եղել, որ ըմպելիքը կապահովի «բարձր լիբիդո» եւ «մարմնի ու մտքի ակտիվություն»։ Այն ժամանակ «Վիկաս Կապուր» ընկերության ներկայացուցիչը վստահեցրել էր, թե «ըմպելիքը որեւէ դեղամիջոց չի պարունակում»։
Ավելի ուշ Ուգանդայի առողջապահական մարմինները գազավորված խմիչքն ուղարկել էին փորձաքննության, եւ հայտնաբերվել էր, որ դրա պարունակության մեջ «Վիագրա»-ի ակտիվ բաղադրիչ կա։
Դրանից հետո Զամբիայի իշխանությունները արգելել էին երկրի տարածքում արգելված դեղամիջոցի օգտագործմամբ ըմպելիքի արտադրությունը։ Սակայն, չնայած պաշտոնական արգելքին, ըմպելիքը շատ հանրահայտ է դարձել տղամարդկանց շրջանում։ Ավելին, այն նախկինի պես կարելի է գտնել փողոցային վաճառասեղաններին եւ սուպերմարկետներում։

Африканцы продолжают пить вызывающий длительную эрекцию запрещенный энергетик
Энергетический напиток, вызывающий длительную эрекцию из-за наличия в составе лекарства для улучшения потенции, был запрещен к продаже в Замбии. Несмотря на это, спрос на этот напиткок в последнее время повысился.
Как сообщает BBC News, в конце 2018 года мужчина из Уганды, имя которого не называется, пожаловался на длительную эрекцию, вызванную употреблением энергетика Power Natural High Energy Drink SX. На этикетке на бутылке было написано, что напиток обеспечит «повышенное либидо» и «бодрость тела и разума». Тогда представитель компании Викас Капур уверил, что «напиток не содержит никаких медикаментов».
Позже органы здравоохранения Уганды отправили газировку на экспертизу и обнаружили, что в ее составе на самом деле присутствует активный компонент «Виагры» — силденафил.
После этого власти Замбии выпустили указ отозвать производство нелегального медицинского средства на территории их страны. Но, несмотря на официальный запрет, напиток стал очень популярен среди мужчин, более того, его по-прежнему можно найти в лавках уличных торговцев и супермаркетах.