Շրթունքների ֆիլերի պատճառով կնոջ դեմքը ծածկվել է խոցերով
Շրթունքները մեծացնելու ցանկությունը 25-ամյա Սայշա Ուիլյամսի համար իսկական մղձավանջ է դարձել: The Sun-ը հաղորդում է, որ աղջիկը Քայլի Ջեների երկրպագուն է, որը, ինչպես հայտնի  է, շրթունքների ձեւը փոխել է ֆլիերի միջոցով:
Երեք տարի առաջ Սայշան, վերջապես, որոշել էր դիմել կոսմետիկ պրոցեդուրայի: Ֆիլերների համար նա 200 ֆունտ սթերլինգ էր վճարել, ընդ որում դիմել էր անծանոթ մասնագետի, որից ամաչել էր խնդրել  որակավորման վկայականը:
Պրոցեդուրայից հետո հաշված ժամերի ընթացքում              Սայշայի շրթունքը կապտել էր, իսկ առավոտյան դեմիքն սպիտակ բծեր էին հայտնվել:  Վախեցած աղջիկը նորից էր դիմել կոսմետոլոգին, սակայն նա ասել էր, որ այդ ամենը հերպեսի հետեւանք է:
Մինչ այդ բերանի խոռոչը պատվել էր խոցերով, դեմքի բծերը կարմրել էին եւ բորբոքվել: Բժիշկները պարզել էին, որ կոսմետոլոգի կողմից ասեպտիկայի կանոների խախտումների պատճառով նրա մոտ իմպետիգո ինֆեկցիոն հիվանդություն էր զարգացել: Արդյունքում Սայշան հետագա 5 օրերի ընթացքում բերանի ցավոտ խոցերի պատճառով գրեթե չէր կարողանում ուտել:
Այդ ժամանակվանից անցել է 3 տարի, սակայն աղջիկը մինչ օրս շրթունքներում ցավ է զգում: Բացի այդ նրա դեմքին շարունակում են պարբերաբար սպիտակ բծեր հայտնվել:
Սայշան հույս ունի, որ իր պատմությունը մարդկանց կօնի ավելի պատասխանատու վերաբերվել կոսմետոլոգի ընտրությանը:

Lips fillers left woman with agonising blisters and ulcers
The desire to enlarge the lips turned out for a 25-year-old Saysha Williams to be a real nightmare, The Sun reported.
According to the woman, she is a fan of Kylie Jenner, who is known to have adjusted the shape of her lips with the help of fillers.
Three years ago, Saysha finally decided on a cosmetic procedure. She paid £ 200 for fillers, and she turned to a specialist she didn’t know, who was ashamed to ask for a certificate of qualification. During the procedure, Saysha Williams’ upper lip turned blue, and by the morning white spots appeared on his face. Frightened girl turned again to the beautician, but she said that all this is a consequence of herpes.
Meanwhile, the internal part of the oral cavity was covered with ulcers, the spots on the face reddened and inflamed. Doctors found out that she developed an infectious disease of impetigo due to a violation of aseptic rules by a cosmetologist. As a result, Saysha for the next five days was practically unable to eat because of painful mouth ulcers.
Three years have passed since then, but she still has pain in her lips. In addition, white spots continue to appear periodically on her face.
Saysha hopes that her story will help people to be more responsible to the choice of a cosmetologist.