Տղամարդը զրկվել է ոտքից լողափին մահացու վտանգավոր բակտերիաներով վարակվելու հետեւանքով
68-ամյա Բրյուս Կահանը զրկվել է ոտքից լողափին գիշատիչ բակտերիաներով վարակվեու հետեւանքով։ Ինչպես հաղորդում է NBC-ը, բակտերիաները ներթափանցել են նրա օրգանիզմ ոտքի վրա բաց վերքի միջոցով։
Բրյուսը հանգստանում էր Կոնեկտիկուտի լողափում, սակայն դրանից մի քանի օր անց նրա ինքնազգացողությունը կտրուկ վատացել էր։ Բժիշկներն ախտորոշել էին նրա մոտ նեկրոտիկ ֆասցիտ, որը մահացու վտանգավոր է։ Չնայած մի քան շաբաթ տեւած բուժմանը՝ բժիշկները ստիպված էին անդամահատել նրա ոտքը մինչեւ ծունկ։
Տղամարդը մինչ օրս չի կարող հավատալ, որ իր բոլոր խնդիրների պատճառը ոտքի վրա փոքրիկ վերքն էր։ Չնայած հաշմանդամությանը՝ Բրյուսը նշում է, որ երջանիկ է, որ ողջ է մնացել։ «Ես ունեմ 20-25 տարի ապրելու համար եւ կփորձեմ լավ ապրել այդ տարիները»,-ասել է նա։

Мужчина лишился ноги, заразившись смертельно опасными бактериями на пляже
68-летний Брюс Каган лишился ноги, заразившись плотоядными бактериями на пляже. Как сообщает NBC, бактерии проникли в организм через порез на ноге.
Брюс отдыхал на пляже в Коннектикуте, однако спустя несколько дней после этого почувствовал резкое недомогание. Врачи диагностировали у него некротический фасциит, который представляет смертельную опасность. Несмотря на лечение в течение нескольких недель, врачи в итоге были вынуждены ампутировать ногу выше колена.
Мужчина до сих пор не может поверить в то, что причиной всех его бед стал небольшой порез на ноге. Несмотря на инвалидность, Брюс отмечает, что счастлив остаться в живых. «Мне осталось 20-25 лет жизни, и я постараюсь хорошо их прожить», - сказал он.