Բժիշկներն առաջին անգամ աշխատեցրել են 6,5 ժամ կանգնած սիրտը
Տեղական Vanguardia պարբերականը հայտնում է, որ այս դեպքը տեղի է ունեցել նոյեմբերի 3-ին. 34-ամյա բրիտանուհի Օդրի Մեշի սիրտը կանգ էր առել գերսառեցման հետեւանքով: Օդրին եւ նրա ամուսինը հանգստանում էին Կատալոնիայում Պիրենեյներում, որտեղ որոշել են լեռներ ուղեւորվել: Ավելի քան 2500 մետր բարձրության վրա եղանակը սկսել է վատանալ, եւ կինն անսպասելի ուշաթափվել է: Ամուսինը ստուգել է երակազարկը, բայց այն չկար: Չի զգացել նաեւ նրա շնչառությունը:
Միջադեպի վայր են հրավիրել փրկարարների, որոնք ժամանել են ուղղաթիռով: Ամուսնու խոսքով՝ նրանք գրանցել են մարմնի 18 աստիճան ջերմաստիճան: Կնոջը շտապ հոսպիտալացրել են Բարսելոնայում, որտեղ բժիշկներին հաջողվել է մի քանի ժամ անց նրան վերակենդանացնել: Բժիշկները դեպքը որակել են «բացառիկ»:

December 6, 2019  11:00
"She and her husband, Rohan Schoeman – who live in Barcelona – set out from Coma de Vaca to Núria on the morning of 3 November. Around lunchtime, after the temperature dropped and it began to snow, Schoeman noticed that his wife was speaking oddly and becoming incoherent. Shortly afterwards, she stopped moving and fell unconscious. He rang friends, who helped firefighters and rescuers locate them and launch a helicopter rescue operation. But bad weather delayed the rescue and by the time they reached the pair, it was 3.30pm,” the source noted.
According to the spouse, they recorded a body temperature of 18 degrees. The woman was urgently hospitalized in Barcelona, ​​where doctors managed to reanimate her after a few hours. Doctors said this case is exceptional.