Աշխարհում կորոնավիրուսի հետեւանքով մահվան դեպքերի թիվը հասել է 10 047-ի, Իտալիայում մահացությունն անցել է Չինաստանում մահացությունից
20 մարտի, 2020  09:44
Աշխարհում կորոնավիրուսի հետեւանքով մահվան դեպքերի թիվը հասել է 10 047-ի: Վարակման հաստատված դեպքերի թիվը կազմում է 245 881, առողջացածների՝ 88 465: Այս մասին հայտնում է worldometers.info/coronavirus/ ռեսուրսը, որը հրապարակում է աշխարհի երկրների պաշտոնական աղբյուրներից հավաքած կորոնավիրուսի վերաբերյալ վերջին տվյալները:
Ռեսուրսի տվյալներով՝ Իտալիայում կորոնավիրուսի հետեւանքով մահացությունն անցել է Չինաստանում մահացությունից. Չինաստանում համավարակի ամբողջ ընթացքում գրանցվել է վարակման 80 967 եւ մահվան 3248 դեպք, Իտալիայում՝ 41 035 հաստատված դեպք եւ 3405 մահ:
Իրանում գրանցվել է վարակման 18 407 եւ մահվան 1284 դեպք, Իսպանիայում՝ վարակման 18 077 եւ մահվան 831 դեպք, Գերմանիայում՝ 15 320 հաստատված դեպք եւ 44 մահ, ԱՄՆ-ում՝ վարակման 14 363 եւ մահվան 217 դեպք, Ֆրանսիայում՝ 10 995 վարակում եւ 372 մահ: Հարավային Կորեան, որը շաբաթներ առաջ հաստատված դեպքերի թվով առաջին տեղերում էր, հիմա 8-րդ տեղում է. այնտեղ կորոնովիրուս է հաստատվել 8652 պացիենտի մոտ, գրանցվել է մահվան 94 դեպք:
Վերջին տեղեկություններով՝ Հայաստանում կորոնավիրուսը հաստատվել է 122 պացիենտի մոտ, նրանցից մեկն առողջացել է (տեղեկությունը հայտնել է առողջապահության նախարար Արսեն Թոորոսյանը, այս թվերն արտացոլված են նաեւ worldometers.info/coronavirus/-ի հաշվետվության մեջ): Այս պահին երկուսի մոտ թոքաբորբ է, սակայն նրանց կյանքին ոչինչ չի սպառնում: Մնացյալն իրենց լավ են զգում:

Число смертей от коронавируса в мире достигло 10 047, смертность в Италии превысила смертность в Китае
20 марта, 2020  09:44
Число смертей от коронавируса в мире достигло 10 047. Подтвержденных случаев заражения – 245 881, выздоровевших – 88 465. Об этом сообщает ресурс worldometers.info/coronavirus/, который собирает и публикует последние данные о коронавирусе с официальных источников стран мира.
По данным ресурса, смертность от коронавируса в Италии превысила смертность в Китае: в Китае за всю пандемию было зарегистрировано 80 967 случаев заражения и 3248 смертей, в Италии – 41 035 подтвержденных случаев и 3405 смертей.
В Иране зарегистрировали 18 407 случаев заражения и 1284 смертей, в Испании – 18 077 случаев заражения и 831 смерть, в Германии – 15 320 подтвержденных случаев и 44 смерти, в США – 14 363 случаев заражения и 217 смертей, а во Франции – 10 995 случаев и 372 смерти. Южная Корея, которая недели назад была на первых местах по числу подтвержденных случаев, сейчас восьмом месте: коронавирус там подтвердили у 8652 пациентов, зарегистрировали 94 смерти.
В Армении, по последним данным, коронавирус подтвердили у 122 пациентов, один из них выздоровел (этой информацией поделился министр здравоохранения Арсен Торосян, эти цифры отражены также в отчете worldometers.info/coronavirus/). У двоих на данный момент пневмония, однако их жизни ничего не угрожает. Все остальные чувствуют себя хорошо.