Թաիլանդում կինը կորոնավիրուսով կրկնակի վարակվել է առողջանալուց մեկ շանբաթ հետո. Thairath
Թաիլանդում 38-ամյա կինը կորոնավիրուսային ինֆեկցիայով կրկնակի վարակվել է առողջանալուց հետո մեկ շաբաթ անց: Այս մասին հայտնում է Thairath պարբերականը՝ վկայակոչելով Չայյափհում նահանգի առողջապահության դեպարտամենտին:
Պարբերականի տեղեկություններով՝ կինը մարտի սկզբին վերադարձել էր արտասահմանից: Նա մարտի 12-ին Բանգկոկում բժշկի էր դիմել COVID-19-ի ախտանիշներով: Կորոնավիրուսի ախտորոշման թեստի արդյունքը դրական էր: Նրան 2 շաբաթից ավելի բուժել էին մայրաքաղաքի հիվանդանոցներից մեկում: Դուրս էին գրել միայն COVID-19-ի եռակի բացասական անալիզից հետո:
Կինը մարտի վերջին վերադարձել է հայրենի Չայյափհում նահանգ, իսկ ապրիլի 4-ին կրկին բժշկի է դիմել մրսածության հիվանդության ախտանիշներով: Կորոնավիրուսի ախտորոշման եռակի թեստը դրական էր, եւ կնոջը դարձյալ հոսպիտալացրել են. հիմա արդեն նահանգի հիվանդանոցներից մեկի ինֆեկցիոն բաժանմունքում: Նա հիմա կրկնակի բուժում է անցնում:
«Սա տարօրինակ դեպք է, բայց համաճարակաբանական հետաքննությամբ հաստատված է բժշկական փաստաթղթավորմամբ եւ բանգոկյան հիվանդանոցի բժիշկների ցուցմունքներով»,- ասել է նահանգի առողջապահության դեպարտամենտի ղեկավար Վատչիրա Բոտփհիբունը:
Վերջին տեղեկություններով՝ Թաիլանդում COVID-19 համավարակի սկզբից գրանցվել է վարակման 2423 դեպք, 940 մարդ առողջացել է, 32 պացիենտ մահացել:

В Таиланде женщина повторно заразилась коронавирусом через неделю после выздоровления - Thairath
В Таиланде 38-летняя женщина повторно заразилась коронавирусной инфекцией через неделю после выздоровления. Об этом сообщает газета Thairath со ссылкой на департамент здравоохранения провинции Чайяпхум.
По данным издания, женщина в начале марта вернулась из-за границы. 12 марта она обратилась к врачу в Бангкоке с симптомами COVID-19. Тест на коронавирус дал положительный результат. Более двух недель ее лечили в одной из столичных больниц. Выписали ее только после тройного отрицательного анализа на COVID-19.
В конце марта женщина вернулась в родную провинцию Чайяпхум, а 4 апреля снова обратилась к врачу с симптомами простудного заболевания. Тройной тест на коронавирус оказался положительным, и женщину снова госпитализировали – теперь уже в инфекционное отделение одной из больниц провинции. Сейчас она проходит повторное лечение.
«Это странный случай, но он подтвержден медицинской документацией и показаниями врачей бангкокской больницы при эпидемиологическом расследовании», — сказал глава департамента здравоохранения провинции Чайяпхум Ватчира Ботпхибун.
По последним данным, в Таиланде с начала пандемии COVID-19 зарегистрировали 2423 случая заражения, 940 человек выздоровели, 32 пациента умерли.