Ինչո՞վ է ձվի դեղնուցն օգտակար
Ձվի դեղնուցը հասանելի, էժան նթերք է, որը կարող է օգնել բարելավել մարսողությունը: Նման կարծիք է հայտնել սննդաբան Իրինա Ստեպնայան (Ռուսաստան)։
«ՌԻԱ Նովոստի»-ի փոխանցմամբ՝ 2 ձվի դեղնուցի օրական օգտագործումը, ըստ մասնագետի, դրական է ազդում աղեստամոքսային տրակտի աշխատանքի եւ ոսկորների ամրության վրա։
Սննդաբանը հավելել է, որ դրանք մեծ քանակությամբ սպիտակուց են պարունակում, եւ որպեսզի այն լավ յուրացվի եւ նպաստի նիհարելուն, դեղնուցները պետք է ավելացնել բանջարեղենի, ձկան կամ մսային ուտեստների մեջ։
«Եթե ցանկանում եք բարելավել մարսողությունը եւ մոռանալ վիտամինների պակասի մասին, դեղնուց ավելացրեք սննդակարգում»,- ասել է դիետոլոգը։

Чем полезен яичный желток?
Яичный желток – это доступный и бюджетный продукт, который способствует улучшению пищеварения. Такое мнение выразила нутрициолог Ирина Степная (Россия).
Как сообщает РИА Новости, ежедневное употребление в пищу 2 яичных желтков, по словам специалиста, положительно влияет на работу желудочно-кишечного тракта и крепость костей.
Нутрициолог добавила, что в них содержится много белка, и чтобы он хорошо усваивался и способствовал похудению, желтки нужно добавлять в овощные, рыбные или мясные запеканки.
«Если хотите улучшить пищеварение и забыть об авитаминозе, добавляйте желтки в рацион», — сказала нутрициолог.