Սեքսի համար 5 ամենավատ եւ վտանգավոր վայրերը
Շատ մարդիկ երազում են լողափին կամ սանդղահարթակին սեքսով զբաղվելու մասին: Քմայքներում այդ ամենը գուցե հետաքրքիր եւ գրավիչ է, սակայն իրական կյանքում նման վայրերում սեռական ակտը կարող է շատ վտանգավոր լինել առողջության համար: Արիզոնայի համալսարանից միկրոկենսաբան Չառլզ Հերբան հայտնել է, թե որոնք են սեքսի համար հինգ ամենավատ եւ վտանգավոր վայրերը:
1. Ինքնաթիռի զուգարանը
Մեկ թռիչքի ընթացքում միջինը մինչեւ 75 մարդ է այցելում զուգարան: Այդ զուգարաններում, մասնագետի խոսքով, բազմաթիվ վտանգավոր վիրուսներ եւ մանրէներ կարող են լինել: Մասնավորապես, որպես կանոն, զուգարաններում առատորեն առկա են լինում աղիքային ցուպիկներ, որոնցով հեշտորեն հնարավոր է վարակվել սիրով զբաղվելու ընթացքում:
2. Լողավազանում կամ մարզասրահում հանդերձարանները
Մերկ մարդն այդ վայրերում կարող է վարակվել ստաֆիլոկոկով, ստրեպտոկոկով, նորովիրուսով եւ նույնիսկ մկնատամով, ինչպես նաեւ ամեն տեսակ սնկերով: Հանդերձարանը նման մանրէների բազմացման իդեալական վայր է, այդ պատճառով այնտեղ սեքսով զբաղվել խորհուրդ չի տրվում:
3. Կինոթատրոններ
Կինոթատրոններում արմնկակալները եւ նստատեղերը ծայրաստիճան հազվադեպ են մաքրում, այդ պատճառով դրանց վրա շատ վտանգավոր միկրոօրգանիզմներ են լինում:
4. Այգում խաղահրապարակ
Խաղահրապարակներում եւ այգիներում անհամեմատ ավելի հազվադեպ են մաքրություն անում, քան ցանկալի է, եւ այնտեղ առողջության համար վտանգավոր մանրէների հսկայական քանակություն կա: Նման վայրերում չափազանց հեշտ է գրիպով եւ շնչառական հիվանդություններով վարակվելը:
5. Լողափ
Ամենից ավելի վտանգավորը լողափին սեքսով զբաղվելն է, հատկապես այն լողափներում, որտեղ շատ մարդ է լինում: Ջրամբարների շուրջը շատ է աղբը եւ արտաթորանքները` ինչպես մարդկային, այնպես էլ թռչնային: Նման տարածքներում սեռական խաղերը կարող են ավարտվել փորլուծությամբ, մաշկային ցանով եւ տարատեսակ վարակներով:

5 худших и опаснейших мест для секса
Многие люди мечтают о том, чтобы заняться сексом на пляже или на лестничной площадке. В фантазиях все это, возможно, звучит интересно и привлекательно, однако в реальной жизни половой акт в таких местах может быть очень опасен для здоровья. Микробиолог из Аризонского университета Чарльз Герба назвал пять худших и опаснейших мест для секса.
1. Туалет самолета
В среднем, за один полет в уборной самолета бывает до 75 человек. В этих туалетах, по словам специалиста, можно найти множество опасных вирусов и бактерий. В частности, они, как правило, изобилуют кишечными палочками, которые можно запросто «подхватить» при занятиях любовью.
2. Раздевалки в бассейне или спортивном зале
В этих местах обнаженный человек может подцепить стафилококк, стрептококк, норовирус и даже лишай, а также всевозможные виды грибков. Раздевалки – идеальное место для размножения подобных бактерий, поэтому заниматься там сексом не рекомендуется.
3. Кинотеатры
Поручни и сиденья в кинотеатрах моют и чистят очень редко, поэтому на них очень много опасных микроорганизмов.
4. Игровая площадка и парк
В игровых площадках и парках убирают гораздо реже, чем хотелось бы, и там огромное количество микробов, опасных для здоровья. Заразиться там гриппом и респираторными заболеваниями в таких местах – проще простого.
5. Пляж
Опаснее всего заниматься сексом на пляже, особенно на тех, где бывает много людей. Возле водоемов много мусора и экскрементов – как человеческих, так и птичьих. Сексуальные игры на таких территориях могут закончиться диареей, высыпаниями на коже и различными инфекциями.