Կինը չի էլ կասկածել հղիության մասին, մինչեւ... երկվորյակ է լույս աշխարհ բերել (ֆոտո)
Ամերիկյան Այովա նահանգի Անքենի քաղաքից Շելբի Մանյանին եւ նրա փեսացուն՝ Ջեյմս Քրոսքին, չէին պատկերացնում, որ շուտով երկվորյակ են ունենալու: Ըստ Dailymail.co.uk-ի, Շելբին դիմել է բժշկի՝ բողոքելով որովայնի հատվածում ցավերից: Պարզվել է, որ նա ոչ միայն հղի է, այլեւ պետք է արագորեն կեսարյան հատմամբ ծննդաբերի:
«Ձախ կողմում ուժեղ ցավեր ունեի եւ գնացի բժշկի, ով ասաց, որ ես, ամենայն հավանականությամբ, հղի եմ: Նրանք ասացին, որ հղիության վեցերորդ ամսում եմ, եւ շտապ օգնություն կանչեցին: Նրանք նաեւ ուլտրաձայնային հետազոտություն անցկացրեցին եւ ասացին, որ երկվորյակ եմ ունենալու», - պատմել է Շելբին:
Հղիության մասին չկասկածող Շելբին իր կրծքի տակ ոչ թե մեկ, այլ երկու երեխա է կրել՝ մոնոամնիոտիկ երկվորյակների: Նման երեխաների մեծ մասը չի ապրում, քանի որ պորտերի միահյուսման արդյունքում շատերի մոտ լուրջ խնդիրներ են առաջանում: Փոքրիկներին փրկելու համար բժիշկներն արագորեն կեսարյան հատում են կատարել: Արդյունքում երկու աղջիկ է լույս աշխարհ եկել՝ Ավան եւ Աննան, յուրաքանչյուրը 1.9 կգ է կշռում:
Աղջիկների մոտ ամեն ինչ կարգին է, սակայն առաջիկա մի քանի շաբաթը նրանք ստիպված կլինեն հիվանդանոցում անցկացնել՝ ինտենսիվ թերապիայի բաժանմունքում:
«Սարսափում եմ անգամ պատկերացնել, թե ինչ խնդիրներ կարող են առաջանալ մոնո-մոնոերկվորյակների մոտ: Պարզապես հրաշք է, որ նրանց մոտ ամեն ինչ կարգին է», - ասել է Շելբին:

Woman who had no idea she was pregnant gave birth to twin girls
An Iowa woman had an eye-opening experience last week when she went to the doctor for a stomach ache and gave birth to rare twins in the hospital hours later.
According to Dailymail.co.uk, Shelby Magnani and her fiancé James Croskey of Ankeny, Iowa had no idea Shelby was six-months-pregnant with one child - let alone two, Dailymail.co.uk reports.
Ava and Anna were born by C-section last Thursday weighing just four and three pounds each.
'I had really sharp pain in my left side and went into the doctor, and they said we think you might be pregnant. They told me I was six months and told me to get down to the ER. They did an ultrasound and told me it was twins,' says Shelby Magnani of the whirlwind experience.
Not only was Shelby pregnant with twins, but she was pregnant with a rare form called monoamniotic twins who only have a 50 per cent survival rate because they share the same placenta and sac which can lead to complications.
Magnani said that she realizes just how lucky she is that her children are alive and doing well.
The twins will spend the next several weeks in the NICU at Mercy Hospital Medical Center in Des Moines but other than some monitoring are expected to be okay.