Կադրային փոփոխություններ հոգեբուժության ոլորտում. արդյո՞ք կփակվի «Նորք» կլինիկան
Հայաստանի առողջապահության նախարարության գլխավոր հոգեբույժ, «Նուբարաշեն» հոգեբուժական կլինիկայի տնօրեն Սամվել Թորոսյանը հեռանում է պաշտոնից: NEWS.am Medicine-ի տեղեկություններով՝ «Նուբարաշեն»-ի տնօրենի պարտականությունները ժամանակավորապես կկատարի առողջապահության նախկին փոխնախարար Գագիկ Միրիջանյանը, որը ներկայում զբաղեցնում է «Նորք» հոգեբուժական կենտրոնի տնօրենի պաշտոնը: Իսկ «Նորք»-ը, մեր տեղեկություններով, կփակվի կամ կմիավորվի «Նուբարաշենի» հետ:
Սամվել Թորոսյանը NEWS.am Medicine-ի թղթակցի հետ զրույցում հաստատեց պաշտոնից հեռանալու մասին լուրը: Նա նշեց, որ օրերս նախարարությունում ջերմորեն տոնել են իր 70-ամյակը, ինչից հետո ինքը որոշել է, որ հանգստի անցնելու եւ տեղը երիտասարդներին զիջելու ժամանակն է:
Գագիկ Միրիջանյանն իր հերթին NEWS.am Medicine-ին ասաց, որ ոչինչ չգիտի «Նորք» հոգեբուժական կլինիկայի փակման մասին, իսկ «Նուբարաշեն»-ի տնօրենի ժամանակավոր պաշտոնակատար նշանակվելու հարցին ի պատասխան՝ առաջարկեց սպասել մինչեւ երկուշաբթի:

Кадровые изменения в психиатрической сфере Армении: будет ли закрыта клиника «Норк»?
Главный психиатр Минздрава Армении, директор психиатрической клиники «Нубарашен» Самвел Торосян покидает свой пост. По сведениям NEWS.am Medicine, временным исполняющим обязанности директора МЦ «Нубарашен» станет Гагик Мириджанян - бывший заместитель министра здравоохранения, который сейчас занимает пост директора психиатрического медицинского центра «Норк». Сама клиника «Норк», по нашим данным, будет закрыта или объединена с клиникой «Нубарашен».
Самвел Торосян в беседе с корреспондентом NEWS.am Medicine сведения о своем уходе подтвердил. Он отметил, что на днях в министерстве очень тепло отметили его 70-летний юбилей, после чего он решил, что пора уйти на покой и уступить место молодым.
Гагик Мириджанян в беседе с корреспондентом NEWS.am Medicine отметил, что ему ничего неизвестно о закрытии психиатрической клиники «Норк», а по поводу своего назначения ИО директора «Нубарашен» призвал дождаться понедельника.