Գեյթսը նախազգուշացրել է վտանգավոր պանդեմիայի մասին
Միլիարդատեր ու բարերար Բիլ Գեյթսը Daily Mail պարբերականին տված հարցազրույցում հայտնել է մոծակների պատճառով գլոբալ համաճարակի հնարավորության մասին։ Գեյթսի կարծիքով այդ համաճարակը կարող է միլիոնավոր մարդկանց կյանք խլել։
Բրիտանական Daily Mail պարբերականը անոնսել է էքսկլյուզիվ տեսահարցազրույց՝ մոլորակի մենահարուստ մարդկանցից մեկի՝  Microsoft-ի հիմնադիր Բիլ Գեյթսի հետ։ Այն հրապարակելու են հաջորդ շաբաթ, ու մանրամասները դեռ չեն հայտնում, սակայն նշում են այդ հարցազրույցի գլխավոր թեմաներից մեկը։ Գեյթսի խոսքով, մարդկությանը սպառնում է ինչ -որ պանդեմիա, որի տարածողները մոծակներն են լինելու։
Բարերարը վախենում է, որ պանդեմիայի հետեւանքով կարող է մոտ 10 մլն մարդ զոհվել։ Թե հատկապես ինչ հիվանդության մասին է խոսքը, չեն նշում։ Նաեւ նշում են, որ նման իրավիճակը կարող է կապակցված լինել գլոբալ տաքացման խնդրի հետ, որի պատճառով մոծակները ընդլայնում են իրենց բնակության տարածքը։

Гейтс предупредил о смертельной пандемии
Миллиардер и филантроп Билл Гейтс в интервью изданию Daily Mail заявил о возможности глобальной эпидемии из-за москитов. Жертвами, по мнению Гейтса, могут стать миллионы людей.
Британское издание Daily Mail анонсировало эксклюзивное видеоинтервью с одним из богатейших людей планеты, основателем Microsoft Биллом Гейтсом. Его опубликуют на следующей неделе и детали пока не раскрываются, однако упомянута одна из важных тем. По словам Гейтса, человечеству угрожает некая пандемия, переносчиками которой являются москиты.
Филантроп опасается, что жертвами пандемии могут стать около 10 млн человек. О какой конкретно болезни идет речь, в заметке не указано. Также отмечается, что такая ситуация может быть связана с проблемой глобального потепления, из-за которой москиты расширяют свой ареал обитания.