Աշխարհում կորոնավիրուսի զոհերի թիվը հասել է 3053-ի, կորոնավիրուսը թափանցել է Հայաստան
Աշխարհում կորոնավիրուսի զոհերի թիվը հասել է 3053- ի: Դրա պատճառով մահացությունը նվազում է. վերջին մեկ օրում աշխարհում գրանցվել է մահվան 44 դեպք. 42՝ Չինաստանում, 1՝ Հարավային Կորեայում եւ 1՝ ԱՄՆ-ում:
Ինչ վերաբերում է հիվանդացությանը՝ աշխարհում արդեն վարակման հաստատված 89 077 դեպք կա, մեծ մասը՝ Չինաստանում: Կորոնավիրուս է հայտնաբերվել աշխարհի 68 երկրում, այդ թվում՝ Հայաստանում. մեր երկրում առաջին դեպքն ախտորոշվել մարտի 1-ի լույս գիշերը: Պացիենտը Իրանից վերադարձած 29-ամյա տղամարդ է: Նրա հետ շփված բոլոր մարդիկ 2 շաբաթով մեկուսացվել են Ծաղկաձոր քաղաքում հյուրանոցում
Ըստ worldometers.info/coronavirus/-ի տեղեկությունների՝ Իրանում մինչ օրս գրանցվել է կորոնավիրուսի հետեւանքով մահվան 54 դեպք եւ վարակման 978 դեպք: Մահացությամբ Իրանն այսօր աշխարհում երկրորդն է, իսկ հիվանդացությամբ՝ երրորդը:
Վերջին մեկ օրում Հարավային Կորեայում գրանցվել է վարակման 476 նոր դեպք: Հիմա այնտեղ գրանցված է 4212 պացինետ եւ մահվան 22 դեպք:
Իտալիայում գրանցված է վարակման 1701 դեպք եւ կորոնավիրուսի առաջացրած թոքաբորբի հետեւանքով մահվան 41 դեպք:

Coronavirus death toll worldwide reaches 3,053
The number of coronavirus deaths in the world has reached 3,053, but related deaths are decreasing. In the past one day, there have been 44 deaths worldwide - 42 in China, 1 in South Korea, and 1 in the United States.
There are 89,077 confirmed cases of this infection worldwide, and most of them are in China.
Coronavirus has been reported in 68 countries, including Armenia where the first case was diagnosed. The patient is a 29-year-old man who returned from Iran. All the people who were in contact with him have isolated for two weeks at an unused hotel in Tsakhkadzor.
According to worldometers.info/coronavirus/, a total of 54 coronavirus deaths and 978 infections have been reported in Iran. The country is ranked second in the world in the number of coronavirus deaths, and third in the number of coronavirus patients.
A total of 476 cases of coronavirus have been recorded in South Korea in the past day. There are now 4,212 coronavirus patients there and 22 deaths.