Հնդկաստանում առանց գլխի կեսի եւ հսկայական աչքերով աղջիկ է ծնվել (ֆոտո)
Հնդկաստանում աղջիկ է ծնվել առանց գլխի կեսի եւ հսկայական, դուրս թռած աչքերով: Աղջիկը լույս աշխարհ է եկել բնական ծննդաբերությամբ, եւ շուտով ամբողջ քաղաքը (Ամրոհա, Ուտտաչ-Պրադեշի նահանգ) հավաքվել է հիվանդանոցի շուրջ «հրաշք-երեխային տեսնելու»:
Գինեկոլոգ Քուսում Լատան նշել է, որ երեխայի գանգն ինչպես հարկն է, չի ձեւավորվել, իսկ աչքերն անհամաչափորեն մեծ եւ բաց էին ծնվելու պահին: Ավելին, աղջիկը լաց չէր լինում եւ չէր շարժվում ծնվելուց հետո: Գինեկոլոգի խոսքով, նման թերությունները պտղի մոտ կարող են ի հայտ գալ հղիության ընթացքում մոր սխալ եւ ոչ կանոնավոր սննվելու հետեւանքով:  «Հենց այդ պատճառով մենք` բժիշկներս անընդհատ խոսում ենք հղիության ընթացքում բժշկին կանոնավոր այցելությունների անհրաժեշտության մասին, որպեսզի կարողանանք խորհուրդներ տալ եւ կանխարգելել պտղի մոտ նման բնածին անկանոնությունները», - ասել է նա:
Դժբախտաբար, ծննդից երկու օր անց աղջիկը մահացել է սրտի կանգից: Բժիշկ Քումատի Լատայի խոսքով, զարմանալի է, որ նա այդքան երկար ապրել է: Ավելին, զարմանալի է, որ մայրը դիմացել է ծննդաբերությանը, չէ՞ որ այն ընթացել էր լուրջ բարդացումներով եւ կինը շատ արյուն էր կորցրել:

В Индии родилась девочка без половины головы и с огромными глазами (фото)
В Индии родилась девочка без половины головы и с огромными выпуклыми глазами. Девочка появилась на свет в результате естественных родов, и вскоре весь город (Амроха, штат Уттар-Прадеш) собрался возле больницы, чтобы увидеть «чудо-ребенка».
Гинеколог Кусум Лата отметил, что череп ребенка не сформировался как следует, а глаза ее были несоразмерно большие и открытые при рождении. Более того, девочка не плакала и не двигалась, когда родилась. Такие дефекты у плода, по словам гинеколога, могут появляться из-за неправильного и нерегулярного питания матери во время беременности. «Именно поэтому мы, врачи, все время говорим о необходимости регулярно посещать врача во время беременности, чтобы мы могли давать советы и помогать предотвращать такого рода врожденные аномалии у плода», - сказал он.
К сожалению, спустя два дня после рождения девочка умерла из-за остановки сердца. По словам доктора Кусума Лата, удивительно, что она прожила так долго. Более того, удивительно, что ее мать пережила эти роды, ведь они прошли с серьезными осложнениями, и женщина потеряла много крови.