Արամ Խաչատրյանի անվան ֆիլհարմոնիկ համերգասրահում մարտի 30-ին, ժամը 19.00-ին տեղի կունենա «Դու մենակ չես» բարեգործական համերգը, որի հասույթը կտրամադրվի Հայաստանի սահմանամերձ գյուղերի բնակչուհիների բուժման համար, որոնք հիվանդ են կրծքագեղձի քաղցկեղով: Մարտի 28-ին կայացած մամուլի ասուլիսի ժամանակ այս մասին հայտնեց Europa Donna Armenia բարեգործական կազմակերպության ղեկավար Նվարդ Քոչարյանը:
Նրա խոսքով՝ սա ավանդական միջոցառում է, որը կազմակերպությունն անցկացնում է ամեն տարի: Համերգի ընթացքում հաշվետվություն կներկայացվի, թե ինչպես են ծախսվել 2016 թվականի համերգի ժամանակ հավաքված միջոցները:
Համերգին ելույթ կունենան Արամ MP3-ն, Արսեն Սաֆարյանը եւ այլ հայտնի կատարողներ, համերգը կվարեն Լուսինե Բադալյանը եւ Արմեն Հայրապետյանը:
Նվարդ Քոչարյանը տեղեկացրեց, որ տվյալ միջոցառման նպատակը ոչ միայն բուժման համար միջոցների հավաքումն է, այլ նաեւ եւս մեկ անգամ այս խնդրի վրա ուշադրության գրավումը՝ ընդգծելով կանխարգելիչ հետազոտությունների եւ վաղ ախտորոշման կարեւորությունը: Այս թեմային է նվիրված ոչ մեծ տեսաֆիլմ, որը նույնպես կցուցադրվի համերգի ընթացքում:

Благотворительный концерт «Ты не одна» - сбор средств для женщин с раком молочной железы
В концертном зале филармонии имени Арама Хачатуряна 30 марта в 19.00 состоится благотворительный концерт «Ты не одна», сбор средств с которого пойдет на лечение жительниц приграничных сел Армении, больных раком молочной железы. Об этом на пресс-конференции 28 марта сообщила руководитель благотворительной организации Europa Donna Armenia Нвард Кочарян.
По ее словам, это традиционное мероприятие, проводимое организацией каждый год. На концерте будет представлен отчет о том, как были потрачены средства, собранные в ходе концерта в 2016 году.
В концерте примут участие Арам MP3, Арсен Сафарян и другие известные исполнители,  ведущие – Лусине Бадалян и Армен Айрапетян.
Как сообщила Нвард Кочарян, цель данного мероприятия – не только собрать средства на лечение, но и еще раз привлечь внимание к данной проблеме, подчеркнув важность профилактических обследований и ранней диагностике. Этой теме посвящен небольшой видеофильм, который также будет показан в ходе концерта.