Արհեստական առնանդամով բրիտանացին առաջին սեքսից հետո կոմայի մեջ է ընկել
Բրիտանացի Էնդրու Վերդլը (Andrew Wardle), ով վերջերս էր վիրահատվել բիոնիկ առնանդամի փոխպատվաստման համար, առաջին անգամ սեքսով է զբաղվել եւ դրանից հետո կոմայի մեջ ընկել, հաղորդում է Metro-ն:
Այն բանից հետո, երբ 45-ամյա Վերդլը առաջին անգամ սեքսով է զբաղվել, նա մեկ շաբաթ տառապել է տենդից եւ փսխումից: Նա եւ իր 28-ամյա զուգընկերուհին՝ Ֆեդրա Ֆաբիանը (Fedra Fabian) կարծել են, որ նա նեյրովիրուսով է վարակվել, սակայն 7 օր անց Էնդրյուն ուշագնաց է եղել միջանցքում եւ ընկերուհին ստիպված շտապ օգնություն է կանչել: Բժիշկները նրան հիվանդանոց են տեղափոխել, որտեղ նա 5 օր կոմայում է եղել:
Բժիշկները եւ Ֆաբիանը շատ են անհանգստացել, որ վատ ինքնազգացողության պատճառը ինտիմ կապն է եղել: Սակայն ուսումնասիրությունները ցույց են տվել, որ  տղամարդը լեղապարկի հետ կապված խնդիրներ է ունեցել: Այժմ նրան օրգանի հեռացման վիրահատություն է սպասվում:
Վերդլը ծնվել է միզապարկի էքտրոֆիայով եւ էպիսպադեայով՝ շատ հազվագյուտ հիվանդությամբ, որի ժամանակ այդ օրգանը ձեւավորվում է մարմնից դուրս, իսկ առնանդամը կամ լիովին չի ձեւավորվում, կամ ընդհանրապես բացակայում է:
Մինչեւ փոխպատվաստման վիրահատությունը տղամարդը միայն ամորձիներ ուներ: Նման երեւույթը հանդիպում է 20 մլն ծնունդներից միայն մեկի դեպքում: Բժիշկները պրոթեզի ստեղծման համար օգտագործել են Վերդլի ձեռքի մաշկը, նյարդերը եւ մկանները: Վիրահատությունը տեւել է 10 ժամ: Տղամարդը խոստովանել է, որ օրգանը լավ է աշխատում, նա Ֆեդրայի հետ պայծառ ապագայի եւ հնարավոր է երեխաների հույս ունի:

Британец с  искусственным пенисом впал в кому после первого секса
Британец Эндрю Вэрдл (Andrew Wardle), недавно перенесший операцию по пересадке бионического пениса, впервые занялся сексом и после этого впал в кому, сообщает издание Metro.
После того как 45-летний Вэрдл впервые занялся сексом, он неделю страдал от лихорадки и рвоты. Он и его 28-летняя девушка Федра Фабиан (Fedra Fabian) сочли, что он заразился нейровирусом, однако через семь дней Эндрю упал без чувств в коридоре, и его подруге пришлось вызвать скорую. Врачи доставили его в больницу, где он провел в коме пять дней.
Доктора и Фабиан сильно переживали, что причиной плохого самочувствия стал интимный контакт. Однако исследования показали, что мужчина страдал от проблем с желчным пузырем. Теперь ему предстоит операция по удалению органа.
Вэрдл родился с экстрофией мочевого пузыря и эписпадией — очень редким заболеванием, при котором этот орган формируется снаружи тела, а половой член либо формируется не полностью, либо вообще отсутствует. До операции по пересадке у мужчины были лишь яички. Такое встречается примерно на одно рождение из 20 миллионов.
Врачи использовали кожу, мышцы и нервы из руки Вэрдла для создания протеза. Операция по пересадке длилась десять часов. Он приводит его в эрегированное состояние нажатием на кнопку. Мужчина признался, что орган работает хорошо, он надеется на «светлое будущее с Федрой и, может быть, рождение детей».