Իրանում գրանցվել է կորոնավիրուսով վարակման արդեն 95 եւ մահվան 16 դեպք, աշխարհում մահվան դեպքերի ընդհանուր թիվը հասել է 2760-ի
26 փետրվարի, 2020  09:35
Իրանում գրանցվել է COVID-19 կորոնավիրուսով վարակման 95 դեպք, 16 պացիենտ մահացել է: Աշխարհում կորոնավիրուսի հետեւանքով մահվան դեպքերի ընդհանուր թիվը հասել է 2760-ի:
Ըստ gisanddata.maps.arcgis.com-ի տեղեկությունների՝ աշխարհում վարակման հաստատված դեպքերի թիվը հասել է 80 994-ի: Նրանց գերակշիռ մեծամասնությունը Չինաստանում է (78 հազարից ավելի): Հարավային Կորեայում՝ 1146 պացիենտ, Իտալիայում՝ 322, Ճապոնիայում՝ 170, Իրանում՝ 95, Սինգապուրում՝ 91, Հոնկոնգում՝ 85: Այսպիսով, Իրանը վարակակիրների թվով աշխարհում 5-րդ տեղում է եւ 2-րդ տեղում մահվան դեպքերի թվով:
Մահվան դեպքերի թվով երրորդ տեղը կիսում են Իտալիան եւ Հարավային Կորեան՝ երկու երկրներում գրանցվել է կորոնավիրուսի հետեւանքով մահվան 10-ական դեպք:

New coronavirus death toll reaches 2,760
A total of 95 cases of the COVID-19 infection have been reported, and 16 patients have died in Iran.
According to gisanddata.maps.arcgis.com, the number of confirmed cases of coronavirus worldwide has reached 80,994. The vast majority of them are in China (more than 78,000). There are also 1,146 patients in South Korea, 322 in Italy, 170 in Japan, 95 in Iran, 91 in Singapore, and 85 in Hong Kong. Thus, Iran is fifth in the world in the number of coronavirus infections and the second, in resultant deaths.
Italy and South Korea share third place in the number of deaths due to coronavirus, as 10 deaths, each, were recorded in both countries.