Մեկնարկել է «Վահե Մելիքսեթյան» կրթաբժշկական հիմնադրամի կողմից տրամադրվող անվանական կրթաթոշակների հայտերի ընդունման գործընթացը։ 2024-2025 ուսումնական տարում ընտրված դիմորդներին կտրամադրվեն ուսման վարձի մինչև 100%-ի չափով կրթաթոշակներ։
Կրթաթոշակների մրցույթին կարող են մասնակցել՝
Հայտերն ընդունվում են հիմնադրամի կայքով մինչև սեպտեմբերի 30-ը ներառյալ:
Հիշեցնենք, որ նախորդ 3 տարիների ընթացքում «Վահե Մելիքսեթյան» կրթաբժշկական հիմնադրամը 57 շահառուների տրամադրել է ավելի քան 23 մլն դրամի կրթաթոշակ, ուսման վարձավճար, կրթական գրանտ և վերապատրաստման գումար։
«Վահե Մելիքսեթյան» կրթաբժշկական հիմնադրամը ստեղծվել է 2021 թվականին՝ Հայաստանում կլինիկական դեղագիտությունը զարգացնելու նպատակով։ Հիմնադրամի առաքելությունն է կյանքի կոչել 2020 թվականի Արցախյան պատերազմում զոհված կլինիկական դեղագետ Վահե Մելիքսեթյանի մասնագիտական երազանքը։

Начался прием заявок на именные стипендии, предоставляемые образовательно-медицинским фондом «Ваге Меликсетян». В 2024-2025 учебном году избранным заявителям будет предоставлена стипендия в размере до 100% стоимости обучения.
В конкурсе на получение стипендии могут принять участие:
-студенты фармацевтического факультета Ереванского государственного медицинского университета, которые в настоящее время учатся в бакалавриате и магистратуре, а также ординаторы клинической фармакологии - по специальности фармация,
-студенты фармацевтического института Ереванского государственного университета с имеющимся обучением.
Заявки принимаются на сайте фонда до 30 сентября включительно.
Напомним, что в течение предыдущих трех лет образовательно-медицинский фонд «Ваге Меликсетян» предоставил 57 бенефициарам свыше 23 млн. драмов для стипендий, платы за обучение, образовательных грантов.