Ձիթապտղի յուղը վիագրայից ավելի լավ է ազդում
70 տարեկանից հետո նորմալ սեքսուալ կյանքի ավելի մեծ հավանականություն ունեն այն տղամարդիկ, որոնք օգտագործում են միջերկրածովյան սննդակարգը, քանի որ դրա մեջ մտնող ձիթապտղի յուղը, բանջարեղենը, մրգերը, ձկնեղենը եւ լոբազգիները իմպոտենցիայի վտանգը 40 տոկոսով նվազեցնում են:
Այս մասին են վկայում հետազոտության արդյունքները, որը ներկայացվել է Մյունխենում կայացած Սրտաբանների եվրոպական միության գիտաժողովում:
Ինչպես շեշտում են գիտնականները, միջին տարիքում առողջ սննդակարգը կարող է 60-70 տարեկանից հետո ակտիվ ինտիմ կյանքին նպաստել առանց այնպիսի դեղերի կիրառման, ինչպիսին, օրինակ, վիագրան է:
Այսպես՝ Աթենքի համալսարանի գիտնականները կարծում են, որ բանալին հենց ձիթապտղի յուղն է: Նրանց խոսքով՝ այն տղամարդիկ, որոնք շաբաթական օգտագործում են ոչ պակաս, քան 9 ճաշի գդալ ձիթապտղի յուղ, զգալիորեն հազվադեպ են տառապում էրեկտիլ դիսֆունկցիայով:
Մասնագետները նման եզրակացություն են կատարել՝ վերլուծելով հունական կղզիներից մեկում բնակվող ուժեղ սեռի 670 ներկայացուցիչների, որոնց միջին տարիքը կազմել է 67 տարեկանը: Ձիթապտղի յուղից բացի, տղամարդիկ օգտագործել են նաեւ շաբաթական 13 չափաբաժին բանջարեղեն, 6 չափաբաժին մրգեր, 3 չափաբաժին ձկնեղեն եւ լոբազգիներ:
Արդյունքում պարզվել է, որ նման սննդակարգը տղամարդկանց օգնում է պահպանել սրտի առողջությունը եւ մաքուր արյունատար անոթները, իսկ սա իր հերթին ապահովում է արյան նորմալ մատակարարումը աճուկի հատված, այսինքն՝ նպաստում է էրեկցիային:
Դրանից բացի, այսպիսի սնունդի հետեւորդները աչքի են ընկնում արական հորմոն տեստոստերոնի բարձր մակարդակով եւ մաշկի տակ ճարպի ցուցանիշների նվազմամբ: Հատկապես առաջինից է կախված սեռական գրգռումը:

Оливковое масло действует лучше виагры
На нормальную сексуальную жизнь после 70 лет имеют больше шансов те мужчины, которые потребляют средиземноморскую диету, поскольку оливковое масло, овощи, фрукты, рыба и бобы, которые в нее входят, уменьшают опасность импотенции на 40%.
Об этом свидетельствуют результаты исследования, которое представили на конференции Европейского общества кардиологов в Мюнхене.
Как подчеркивают ученые, здоровая диета в среднем возрасте может способствовать активной интимной жизни после 60-70 лет без применения таких лекарств, как к примеру Виагра.
Так, ученые из Университета Афин считают, что ключом является именно оливковое масло. По их словам, мужчины, которые употребляют не меньше чем 9 столовых ложек такого масла в неделю, значительно реже страдают от эректильной дисфункции.
Такой вывод специалисты сделали, проанализировав 670 представителей сильного пола с одного из греческих островов, средний возраст которых составлял 67 лет. Кроме оливкового масла мужчины также потребляли 13 порций овощей в неделю, 6 порций фруктов, 3 порции рыбы и бобов.
В итоге было выяснено, что такая диета помогает мужчинам поддерживать здоровое сердце и чистые кровеносные сосуды, а это, со своей стороны, обеспечивает нормальный приток крови к области паха, то есть способствует эрекции.
Кроме того, поклонники такого питания отмечаются повышеным уровнем мужского гормона тестостерона и снижением показателей жира под кожей. Именно от первого зависит сексуальное возбуждение.