Աշխարհում գրանցվել է կորոնավիրուսի հետեւանքով մահվան 4300 եւ վարակման 119 235 դեպք
Աշխարհում գրանցվել է COVID-19 կորոնավիրուսի հետեւանքով մահվան 4300 եւ վարակման 119 235 դեպք: Վերջին մեկ օրում կորոնավիրուսի առաջացրած թոքաբորբից մահացել է 273 պացիենտ:
Առողջացել եւ հիվանդանոցներից դուրս են գրվել 66 577 պացիենտներ: Ըստ worldometers.info/coronavirus/-ի տվյալների՝ 48 358 պացիենտներ դեռեւս հիվանդ են եւ բուժում են ստանում, նրանցից 5747-ը (12 տոկոսը) ծանր կամ կրիտիկական վիճակում են: Մնացյալ 42 611-ի կյանքին այս պահին ոչ մի բան չի սպառնում:
Հայաստանում կորոնավիրուսի նոր դեպքեր առայժմ չեն հայտնաբերվել: Կորոնավիրուսով միակ պացիենտը Իրանից եկած 29-ամյա տղամարդն է, որը հիվանդանոցում է, իսկ նրա հետ շփված 30 մարդուց ավելին դեռեւս մեկուսացված են՝ կարանտինի մեջ են:
Վերջերս Թուրքիայում հայտնաբերվել է նոր տեսակի կորոնավիրուսով (Covid-19) վարակման առաջին դեպքը: Վարակված տղամարդը վերջերս է Թուրքիա վերադարձել Եվրոպայում ուղեււորությունից: Ներկայումս պացիենտը կարանտինի մեջ է: Նրա ընդհանուր վիճակը բավարար է գնահատվում: Հսկողության տակ են վերցվել հիվանդի ընտանիքի անդամները, ինչպես նաեւ նրա հետ սերտ շփման մեջ եղած մարդիկ:

Coronavirus death toll reaches 4,300 worldwide
There have been 4,300 deaths and 119,235 infections so far from the COVID-19 coronavirus worldwide. In the last one day, 273 patients died of coronavirus-induced pneumonia.
A total of 66,577 patients recovered and were discharged from hospitals.
According to worldometers.info/coronavirus/, a total of 48,358 coronavirus patients are still ill and receiving treatment, 5,747 (12 percent) of them are either in severe or critical condition, and the remaining 42,611 are not currently at risk of death.
No new cases of this coronavirus have been reported so far in Armenia. The only patient with coronavirus in the country is a 29-year-old man who had returned from Iran, he is in the hospital, and the over 30 people who were in contact with him are still under quarantine.