Սխալ հավաքված համարը ճիշտ է դուրս եկել
Լսելով ծանր շնչառություն եւ տնքոցներ, կինը զանգին պատասխանող կինը մտածել է, որ խեռախոսային կատակի զոհ է դարձել: Բայց այն բանից հետո, երբ 56-ամյա Մերի Ռիդմենը լսել է, թե ինչպես է հեռախոսի մյուս ծայրին գտնվող տղամարդը ամեն կերպ դիմադրում, նա որոշել է հետ զանգել:
«Տղամարդը դեռ տնքում էր,- պատմել է նա Hartlepool Mail-ին,- ես հարցրեցի, արդյոք ամեն-ինչ կարգին է, բայց ինձ ոչինչ չկարողացան պատասխանել»:  Ռիդմանը ոստիկանություն է զանգել, ոստիկանները հետեւել են զանգին, գտել հասցեն եւ գնացել զանգողի տուն:
Ոստիկանները գտել  են տղամարդուն գետնին ընկած, տարել նրան հիվանդանոց, որտեղ հեռացրել են  ուղեղի թրոմբը: «Եթե նա դա չաներ, ես հավանաբար դուրս չէի գա այդ իրավիճակից»,- ասել է  59-ամյա բրիտանացի Գեդ Հոլլը, ով ոչ մի կերպ չէր կարողանում հասնել հեռախոսին, այն բանից հետո, եր իր գլխում զգացել էր  «տարօրինակ 20-վայրկյանանոց զնգացող ձայն» եւ  տապալվել գետին՝ պարբերաբար գիտակցության գալով եւ նորից այն կորցնելով, -  Բժիշկներն ասում են , «ես կլավանամ երկու տարվա ընթացքում, եւ դա նրա շնորհիվ է»»:
Դեպքը տեղի է ունեցել անցյալ տարի: Հոլլը եւ Ռիդմանը վերջերս առաջին անգամ հանդիպել են, հաղորդում է Fox News-ը ՝ հղում անելով Daily Mail-ին:

Wrong number appeared to be the right one
A man with a blood clot, which threatened his life, reached for the phone and dialed the wrong number, Fox News reports.
Hearing heavy breathing and moaning, the woman who picked up initially believed she was the victim of a prank call. But after Mary Readman, 56, heard the man on the line struggling to hang up, she decided to call back.
"The person was still groaning," she told the Hartlepool Mail. "I asked if they were okay, but they couldn't say anything back to me." Readman called the police, who traced the call, headed to the stranger's house, and knocked down the door.
He was on the floor; they hurried him to the hospital, and the clot was removed from his brain. "If it wasn't for what she did, and when she did it, I might not have pulled through," says Ged Hall, 59, from Britain, who apparently didn't reach the phone until a day and a half after he experienced a "bizarre 20-second whirring sound" in his head and collapsed, going in and out of consciousness.
Now, "they say I will get completely better within two years—that is down to her." The incident took place last year; Hall and Readman recently met for the first time, the Daily Mail reports.