Բժիշկը ցանկացել է ցրված սկլերոզով կնոջը սեքսով բուժել
Մեծ Բրիտանիայից 43-ամյա բժիշկ Քվամե Սոմուախ-Բոատենգը ցրված սկլերոզով հիվանդ կնոջն ասել է, որ իր հետ սեքսով զբաղվելը կօգնի նրա հիվանդությունը բուժել եւ նրան կվերադարձնի կորցրած զգայունությունը: Մեծ Բրիտանիայի բժշկական դատարանն այժմ քննում է այս դեպքը:
Հիվանդը, ում անունը չի հաղորդվում, պնդում է, որ բժիշկն իրեն ասել է. «Վստահիր ինձ, չէ՞ որ ես բժիշկ եմ: Դա կօգնի վերադարձնել քո զգայունությունը»: Նա նրան նաեւ ասել է, որ սեքսը կօգնի ամրացնել կոնքի հատակի մկանները, եւ նա վերստին իրեն «նորմալ կին» կզգա: Ավելին՝ բժիշկը նրան խոստացել է հետը ամուսնանալ, չնայած այդ պահին արդեն ամուսնացած էր եւ երկու դուստր ուներ:
Բժշկի եւ հիվանդի կապը շարունակվել է որոշ ժամանակ, մինչեւ կինը հասկացել է, որ նրանից երեխայի է սպասում: Այս մասին իմանալով՝ բժիշկն ասել է, որ իր կինը երեխային կսպանի, եթե այդ մասին իմանա:
Այս խոսակցությունից կարճ ժամանակ անց կինն ուրիշ մասնագետի է դիմել, ումից տեղեկացել է, որ ցրված սկլերոզն անհնար է սեքսի օգնությամբ բուժել:
«Այդ ժամանակ ես մտածում էի, որ նման հարաբերությունները նորմալ են: Ես ինձ անվտանգության մեջ էի զգում, եւ նա (բժիշկը) ասում էր, թե չարժի, որ իմ հիվանդությունը ընտանիքի կամ ընկերների հետ քննարկեմ, եւ որ ես չպտեք է հիվանդության մասին համացանցում տեղեկություններ փնտրեմ»,- ասել է հիվանդը:
Ինքը՝ Սոմուախ-Բոատենգը հիվանդի հետ կապված բոլոր մեղադրանքները ժխտում է: Նա ժխտում է նաեւ այն առանձին մեղադրանքները, որ ինքը նրան դեղերով է ապահովել, որոնք միայն դեղատոմսով են վաճառվում:
Նշենք, որ 2015 թվականին Սոմուախ-Բոատենգն արդեն դատապարտվել է բռնաբարության փորձի համար, սակայն այդ ժամանակ արդարացվել է: Հիմա նրա դեմ դատը դեռեւս շարունակվում է:

Doctor 'tells patient sex with him will cure her multiple sclerosis'
A doctor told a woman who suffers with multiple sclerosis that sex with him was the best cure, it has been alleged.
Kwame Somuah-Boateng, from Surrey, allegedly reassured his patient by saying “trust me, I’m a doctor”.
The 43-year-old now faces a medical tribunal over the affair with the patient, who he reportedly told that sex would stimulate the muscles in her legs.
"Trust me I'm a doctor – it will help you to get your sensitivity back,” he apparently said, the Telegraph reported.
He is said to have claimed that having sex with him would "help her pelvic floor muscles because they were weak" and she would start "to feel normal – feel like a woman".
Dr Somuah-Boateng allegedly took the woman to a christening and also vowed to marry her and have a child with her, despite the fact he is already married with two daughters, it has been claimed.
The affair came to an end when the woman, who is in her 30s and known only as Patient A, discovered she might be pregnant – to which Dr Somuah-Boateng warned his wife would “kill” the baby.
The woman claims to have discovered Dr Somuah-Boateng’s advice was false when she went to a different medical appointment.
"At the time I thought the relationship was normal. He made me feel safe and he made me think that I couldn't speak to family or friends about my condition and told me not to look thinks up on the internet,” she told the tribunal.
Dr Somuah-Boetang denies he initiated contact with Patient A and also denies separate charges of supplying her with any prescription medication.
He stood trial in 2015 for attempted rape and assault by penetration but was cleared by a jury. The tribunal continues.