Բժշկական գենետիկայի հարցերով սիմպոզիում՝ Հայ բժիշկների 4-րդ համագումարի շրջանակում
Հուլիսի 1-2-ը  Բժշկական գենետիկայի եւ առողջության առաջնային պահպանման կենտրոնում, Հայ բժիշկների միջազգային 4-րդ համագումարի շրջանակում, կկազմակերպվի սիմպոզիում՝ նվիրված  բժշկական գենետիկայի ոլորտին: Հրավիրվել են անվանի մասնագետներ, ովքեր աշխատում են տարբեր երկրներում՝ Ֆրանսիայում, Դանիայում, ԱՄՆ-ում: Հրավիրվածների թվում է նաեւ Ֆրանսիայի անվանի գենետիկ մաշկաբանը:
Հայաստանաբնակ բժիշկների համար տեղեկատվությունը կլինի յուրօրինակ: Ընտրվել են տարբեր ասպարեզներ, որոնք առնչվում են մոլեկուլային ախտորոշմանը, ցողունային բջիջների կիրառմանը: Վերջիններս համեմատաբար նոր ոլորտներ են Հայաստանի համար:
Միջոցառման կազմակերպիչներն են Բժշկական գենետիկայի եւ առողջության առաջնային պահպանման կենտրոնը եւ ԵՊԲՀ–ն։ Սիմպոզիումը տեղի կունենա Բժշկական գենետիկայի եւ առողջության առաջնային պահպանման կենտրոնում  Աբովյան փող. 34/3 , Երեւան, Հայաստան:

Симпозиум по вопросам медицинской генетики в рамках 4-го Конгресса врачей-армян
1-2-го июля в Центре медицинской генетики и первичной охраны здоровья в рамках четвертого Международного медицинского Конгресса будет организован симпозиум по вопросам медицинской генетики.
Приглашены всемирно известные специалисты из разных стран: Франция, Швейцария, Дания, США. В числе приглашенных известный французский генетический дерматолог.
Организаторы симпозиума - Центр медицинской генетики и первичной охраны здоровья и Ереванский государственный медицинский университет.
Место проведения - Центр медицинской генетики и первичной охраны здоровья по адресу Ереван, ул. Абовяна 34/3.