Շատերը դրան մի ամբողջ կյանք էին սպասել. Էրեբունի ԲԿ-ում եզակի վիրահատություններ են կատարել
Ալեքսանդր Սմիրնովը Սանկտ Պետերբուրգի համալսարանական կլինիկայի վիրաբուժական էնդոսկապիայի բաժանմունքի ղեկավարն է, որը մեծ ճանաչում ունի ոչ միայն  հետխորհրդային երկրներում, այլեւ եվրոպական եւ ամերիկյան կլինիկաներում:
Բժիշկ Սմիրնովը հայտնի է իր էնդոսկոպիկ բացառիկ վիրահատություններով. նրա մեթոդը լայնորեն կիրառում են առաջատար կլինիկաներում եւ մեծ է ներդրումը էնդոսկոպիկ ճանապարհով իրականացվող վիրահատությունների տարածման եւ զարգացման գործում:
Ինչպես հայտնում է https://erebunimed.com/-ը, առաջին անգամ չէ, որ հայ գործընկերները նրա հետ հնարավորություն ունեն քննարկելու մասնագիտական բարդ դեպքերը: Գործընկեր Էրեբունի ԲԿ-ում նա հանդիպել է հայ մասնագետների հետ, իրականացնում համատեղ խորհրդատվություններ, հետազոտություններ եւ վիրահատություններ:
Ախալազիա, էզոֆագոսպազմ, ցենկերի դիվերտիկուլ ախտորոշումների դեպքում առաջարկվում է մեկ տարբերակ՝ բաց վիրահատություն, որն այս դեպքում  նշանակում է հետվիրահատական երկարատեւ ու բարդ շրջան: Էնդոսկոպիկ եղանակով կատարվող  այս վիրահատություններին շատերը մի ամբողջ կյանք են սպասել:

Многие ждали этого всю жизнь: В МЦ Эребуни провели редкие операции
Александр Смирнов – руководитель  отделения Универсистетской клиники хирургической эндоскопии Санкт-Петербурга – известен не только в странах постсоветского пространства, но и европейских и американских клиниках.
Врач Смирнов известен своими уникальными эндоскопическими операциями: его метод широко применяют в передовых клиниках, и он внес огромный вклад в дело распространения и развития операций, проводимых эндоскопическим методом.
Как сообщает https://erebunimed.com/, армянские коллеги не впервые получили возможность обсудить с ним специализированные сложные случаи. В МЦ «ЭРЕБУНИ» доктор Смирнов регулярно встречается с армянскими коллегами, осуществляет совместные консультации, исследования и операции.
В случае диагностирования ахалазии, эзофагоспазма, дивертикула ценкера предлагается один вариант – открытая операция, которая в этом случае означает длительный и сложный послеоперационный период.  Этих операций, проводимых эндоскопическим методом, многие ждали всю жизнь.