Ամերիկյան Varian ընկերության տարածաշրջանային ներկայացուցիչներին հիացրել են «Էրեբունի» ռադիոթերապիայի կենտրոնի գրանցած արդյունքները։
Օրեր առաջ Varian ընկերության տարածաշրջանային ներկայացուցիչներն այցելել են «Էրեբունի» ռադիոթերապիայի կենտրոն՝ գնահատելու կենտրոնի հնարավորությունները և մինչ այժմ արձանագրված հաջողությունները։
Ներկայացուցիչները մանրամասն ծանոթացել են կենտրոնի տեխնոլոգիական հագեցվածությանը և ճառագայթային բուժման նոր մոտեցումներին։ Նրանք նշել են, որ կենտրոնը շատ կարճ ժամանակում գրանցել է տպավորիչ արդյունքներ՝ օգտագործելով ռադիոթերապիայի ոլորտի առաջադեմ և բարդ տեխնոլոգիաները։
Հանդիպման ընթացքում ընդգծվել է, որ Varian ընկերության և «Էրեբունի» ռադիոթերապիայի կենտրոնի համագործակցությունը լինելու է երկարաժամկետ՝ ներառելով ինչպես մասնագետների վերապատրաստում, այնպես էլ սարքավորումների մշտական արդիականացում և նորարարական լուծումների ներդրում։

Представители компании Varian впечатлены достижениями Центра радиотерапии «Эребуни»
Региональные представители американской компании Varian впечатлены результатами, достигнутыми Центром радиотерапии «Эребуни».
e2.JPG (839 KB)
На днях региональные представители компании Varian посетили Центр радиотерапии «Эребуни», чтобы оценить его возможности и зафиксированные на данный момент успехи.
e3.JPG (3.38 MB)
Представители детально ознакомились с технологическим оснащением центра и новыми подходами к лучевой терапии. Они отметили, что за короткий срок центр добился впечатляющих результатов, используя передовые и сложные технологии в области радиотерапии.
e5.JPG (902 KB)
В ходе встречи было подчеркнуто, что сотрудничество между компанией Varian и Центром радиотерапии «Эребуни» будет долгосрочным. Оно включает в себя как переподготовку специалистов, так и постоянную модернизацию оборудования и внедрение инновационных решений.