Կանայք սիրում են կարմիր շորերով, քրտնած ու անթրաշ տղամարդկա՞նց (ֆոտո)
Շատ տղամարդիկ նյարդայնանում են, երբ մոտենում են գրավիչ մի կնոջ։ Ավելի գրավիչ երեւալու համար, տղամարդիկ մեծ գումարներ են ծախսում թանկարժեք եւ ժամանակակից հագուստ կամ նոր մեքենա գնելու վրա։ Բայց կանաց մոտ գրավիչ երեւալու համար պետք չէ ծախսել ոչ մի լումա, հայտնել է Medical Daily-ին։ Հարգելի տղամարդիկ, ձեզ մի ծանրաբեռնեք այդպիսի մտքերով եւ հետեւեք Business Insider ընկերության աշխատակցի՝ Մեթթա Ջոնսթոնի խորհուրդներին՝ կանաց ավելի հեշտ գրավելու համար։
1. Գեղեցիկ հագնվեք
Ինչպես կանայք, այնպես էլ տղամարդիկ ավելի սեքսուալ են կարմիր հագուստով։ Համաձայն Էնդրյու Էլլիոթի ուսումնասիրության, կարմիր գույնը (նաեւ վարդագույն երանգներով) տղամարդկանց ավելի գրավիչ եւ սեքսուալ է դարձնում։ Կարմիր գույնը ասոցիացվում է իշխանության հետ, ինչը հմայում է կանանց, չնայած նրանք չեն գիտակցում այս հիանալի ազդեցությունը։
2. Մի փոքր մորուք պահեք
Երբեւէ մտածել եք այն մասին, թե ինչու՞ են Բրեդ Փիթը եւ Ջորջ Քլունին այդքան շատ կանանց գրավում։ Նրանց մորուքը խորհրդանշում է առնականություն՝ ըստ Հարավային Ուելսի Համալսարանի հետազոտությունների։ Հարգելի տղամարդիկ, մի կողմ դրեք Ձեր ածելիները եւ թույլ տվեք, որ Ձեր մորուքը մի քիչ աճի, բայց ոչ Բրեդ Փիթի մորուքի նման  2010թ։
3. Ուղիղ նստեք
Ազդեցիկ լինելը շատ ավելի հեշտ է, քան որոշ տղամարդիկ կարծում են։ Արտաքինը գրավչության միակ կողմը չէ։  Անհատականությունն ու մարմնի լեզուն կարող են ազդել մեր մասին ուրիշների կարծիքի վրա, այդ պատճառով պահեք Ձեր կեցվածքը, խորհուրդ է տվել բժիշկ Ջերեմի Նիկոլսոնը։ Տղամարդիկ, եկել է մայրիկին լսելու եւ ուղիղ նստելու ժամանակը։
4. Ամբողջ ժամանակ մի ծիծաղեք
Համաձայն Բրիտանական Կոլումբիայի Համալսարանի տվյալների՝ թեպետ ժպիտը կարող է լինել տաք եւ գրավիչ, կանայք հակված են ընկալել եւ ընդունել ժպտացող մարդկանց որպես ոչ գերիշխող։ Տղամարդիկ կանանց գրավելու ավելի մեծ հնարավաորություններ կունենան, եթե կիտեն իրենց հոնքերը եւ խորհեն, ինչն էլ բացատրում է վատ տղաների հմայքը։ Օն-լայն ծանոթությունների դեպքում ժամանակն է թարմացնել Ձեր էջը։ Միայն մի նայեք դեպրեսիվ հայացքով։
5. Մարզեք մկանները
Այո, դա իսկապես այդպես է, կանայք հրապուրվում են մեծ մկաններով։ Լոս Անջելեսի Քալոիֆորնիայի համալսարանի տվյալներով՝ կանայք ենթագիտակցորեն համարում են, որ մկանուտ տղամարդիկ ունեն լավ գեներ։ Այնպես որ գնացեք մարզասրահ։
6. Քրտնեք
Կանայք սիրում են կեղտոտ, քրտնած տղամարդկանց, քանի որ այդպիսի տղամարդիկ բարձրացնում են իրենց տրամադրությունը եւ սեքսուալ գրգռվածությունը, ասել է դոկտոր Քլեր Քլեյթը։ Անդրոստադիենոնը, որը քրտինքի  մի մասն է, իսկապես կարող է ոգեշնչել կանանց։ Քրտնեք մարզասրահում եւ մի սրբեք Ձեր մարմինը սրբիչով՝ Ձեր երազանքի կնոջը գրավելու համար։

How to аttract women: Science
Many men can often find themselves nervous when they approach an attractive woman. In an effort to increase their level of attractiveness, men splurge on the latest clothes or the newest car model, but the most powerful attraction for women does not involve spending a dime, Medical Daily reported. Men, avoid overthinking the process, and follow these six steps by Business Insider’s Matt Johnston, to become more attractive and grab the attention of that woman who catches your eye.
1. Wear red
Men, like women, are more sexually turned on by wearing red. According to a study conducted by Dr. Andrew Elliot, simply wearing the color red or being bordered by a rosy hue makes a man more attractive and sexually desirable to women. The color red is associated with power, which lures women to men, although, they remain unaware of this arousing effect.
2. Heavy stubble
Ever wonder why Brad Pitt and George Clooney attract so many women? Their stubble exudes maturity and manliness, according to a study conducted at the University of South Wales. Men, ditch the razor, and let your beard grow just a bit, but steer clear of the Brad Pitt beard circa 2010.
3. Sit up straight
Being handsome has become easier than most men think. Physical appearance is not the only aspect of attraction: Personality and body language can influence how others see us, so it's important to maintain good posture, according to Dr. Jeremy Nicholson, The Medical Daily reported in reference to Business Insider. Men, it’s time to take your mommy’s advice and sit up straight.
4. Smile less
Although a smile could be warm and inviting, women tend to perceive men who smile as less dominant, according to the University of British Columbia. Men may have better chances of attracting that special lady if they swag or brood, which can help explain the enduring allure of bad boys. For those who do online dating, it’s time to update your profile picture. Just don’t look depressed.
5. Get big muscles
Yes men, while this is downright superficial, the truth is that women are drawn to big muscles. According to the University of California, Los Angeles, muscles are considered a subliminal sign of good genes by women. Hit up the gym, and work on your biceps curl, guys.
6. Sweat
Women like dirty men, as in men who sweat, because this can improve their moods and heighten their sexual arousal, says Dr. Claire White. Androstadienone — a component of sweat — can actually become a turn-on for women. Break out a sweat at the gym, and do not pat your body with a towel, to allure the women of your dreams.