Երեւանում կանցկացվի գլխի եւ պարանոցի պլաստիկ եւ վերականգնողական վիրաբուժության միջազգային համագումարը
16 օգոստոսի, 2023  14:45
2023թ.սեպտեմբերի 29 - ից հոկտեմբերի 1-ը Երեւանում կկայանա գլխի եւ պարանոցի պլաստիկ եւ վերականգնողական վիրաբուժության միջազգային համագումարը։ Այս մասին հայտնում է Պլաստիկ վերականգնողական եւ Էսթետիկ վիրաբույժների հայկական ասոցիացիան։ Այն տեղի կունենա DoubleTree by Hilton հյուրանոցում։
«Սիրելի բարեկամներ, Հայաստանում  գիտական համաժողովների ընթացքում բարի ավանդույթ դարձած մեր հանդիպումները, որոնց ընթացքում մենք հաստատում ենք ջերմ հարաբերություններ եւ փոխշահավետ համագործակցություն, մշտապես անցնում են գիտական բարձր մակարդակով եւ նորարարական մոտեցմամբ, ուստի դրանք միշտ իսկապես արդյունավետ են:
Ժամանակակից պրակտիկ բժշկության սրընթաց զարգացումը թելադրում է համագործակցության եւ փորձի փոխանակման անհրաժեշտություն: Այսօր էսթետիկ եւ վերականգնողական վիրաբուժությունը, ինչպես նաեւ դերմատոկոսմետոլոգիան զարգանում են արագ տեմպերով եւ դառնում են ավելի տարածված եւ պահանջված: Բազմաթիվ երկրների եւ բժշկական դպրոցների առաջատար գիտնականների եւ լավագույն մասնագետների կողմից այս ոլորտի արդի խնդիրների կոլեկտիվ եւ ազատ քննարկումները շատ օգտակար եւ կարեւոր են ոչ միայն փորձառու մասնագետների, այլեւ երիտասարդ բժիշկների համար: Այս կարգի ակադեմիական ֆորումները մեծ ներդրում են ունեցել բժշկագիտության զարգացման գործում։  Դրանք նաեւ խթանում են էսթետիկ բժշկության եւ պլաստիկ վիրաբուժության նորագույն, առավել արդյունավետ եւ անվտանգ բուժման մեթոդների ներդրումը Հայաստանում:
Կազմկոմիտեն կանի հնարավորը հետաքրքիր եւ հագեցած գիտական եւ մշակութային ծրագիր ապահովելու համար: Խոստանում ենք նաեւ շատ հաճելի անակնկալներ», – ասվում է Պլաստիկ վերականգնողական եւ Էսթետիկ վիրաբույժների հայկական ասոցիացիայի եւ Համաժողովի նախագահ Արմեն Հովհաննիսյանի ուղերձում։

August 16, 2023  14:45
From September 29 to October 1, the International Congress of Head and Neck Plastic and Reconstructive Surgery will be held in Yerevan. This is reported by the Armenian Association of Plastic Reconstructive and Aesthetic Surgeons. The event will be held at the DoubleTree by Hilton hotel.
“Dear friends, our meetings during scientific forums organized in Armenia which became a good tradition, bringing us not only  warm relationships and mutually beneficial cooperation, but also are characterized with their high scientific level and innovative mode; that is why they always are really productive,” Armen Hovhannisyan, head of the Association and President of the Congress, said in a statement. “Fast developments in modern practice medicine dictate need of collaboration and sharing the experience. Today aesthetic and reconstructive surgery as well as dermatocosmetology are progressing in rapid temps and are getting more and more popular and needed. Collective and free discussions of present-day problems of this aspect by leader scientists and best specialists from many countries and medical schools are very useful and important not only for experienced specialists, but for the young doctors, too. This kind of academic forums made an outstanding contribution in development of medical science, also stimulate the adoption of the newest, the most effective and safe methods of treatment in aesthetic medicine and plastic surgery in Armenia.”
“The organizing committee will do its best to provide an interesting and saturated scientific and cultural program. We also promise many nice surprises,” Hovhannisyan added.