Ապրիլի 18-ին կանցկացվի «Սրտային անբավարարության գարնանային դպրոց» առաջին հայ–գերմանական կոնֆերանսը
Ապրիլի 18-ին, ժամը 14:00-ին Երևանի պետական բժշկական համալսարանում (Կապույտ դահլիճ, մուտքը Հերացի փողոցից) կմեկնարկի «Սրտային անբավարարության գարնանային դպրոց» խորագրով առաջին հայ–գերմանական կոնֆերանսը ավագ և միջին բուժաշխատողների համար, որի ընթացքում Գերմանիայի Մագդեբուրգի համալսարանի սրտաբանության և անգիոլոգիայի կլինիկայի և ԵՊԲՀ «Հերացի» համալսարանական հիվանդանոցի սրտաբանական կլինիկայի մասնագետները հանդես կգան դասախոսություններով, կիրականացվեն գործնական աշխատանքներ: Այս մասին հայտնում է ԵՊԲՀ մամուլի ծառայությունը։
Աշխատանքային լեզուն՝ հայերեն/անգլերեն:
Օրակարգը` այստեղ:
Մանրամասների համար կարող եք զանգահարել ԵՊԲՀ հասարակայնության հետ կապերի բաժին, 010-301 000, ներքին 211 հեռախոսահամարով:

В Ереване состоится первая армяно-германская конференция «Весенняя школа сердечной недостаточности»
В Ереванском государственном медицинском университете 18 апреля в 14:00 откроется первая армяно-германская конференция под названием «Весенняя школа сердечной недостаточности» для медицинских работников старшего и среднего звена, в ходе которой с лекциями выступят специалисты клиники кардиологии и ангиологии Магдебургского университета (Германия) и кардиологической клиники Университетской больницы «Гераци» (Армения), а также состоятся практические работы. Об этом сообщает пресс-служба ЕГМУ.
Рабочий язык - армянский/английский.
Повестка - здесь.
Подробности можно узнать в отделе по связям с общественностью ЕГМУ по номеру телефона 010-301 000, внутренний - 211.