Կնոջ ականջօղը հայտնվել է նրա աջ բրոնխի մեջ
Ավստրալիայի մի բնակչուհի հայտնվել է հիվանդանոցում բավականին տարօրինակ խնդրով: Նա շնչելուց պատահաբար ներս է քաշել իր ականջօղերից մեկը, վերջինս էլ մնացել է նրա աջ բրոնխում:
41 տարեկան կինը տառապում էր ասթմայով, եւ շնչառական հերթական խնդիրներից հետո օգտվել է իր ինհալյատորից, որը հանկարծակի տարօրինակ ձայն է հանել: Կինը որոշել է, որ ինհալյատորի հետ ամեն ինչ կարգին է, շնչել է եւ զգացել, որ ինչ-որ բան քերծեց իր կոկորդը: Այնուհետեւ նա սկսել է արյուն հազալ, խեղդվել:
Երբ կնոջը հիվանդանոց են բերել, նա համոզված էր, որ փայլաթիթեղի կտոր է կուլ տվել, սակայն ՀՏ-ն ցույց տվեց, որ նրա աջ բրոնխի մեջ… ականջօղ է:
Ինչպես նշեց Սիդնեի St. Vincent's Hospital-ի բժիշկ Լյուսինդա Բլեքը, կինը, որի անունը չի նշվում, հավանաբար, չի փակել ինհալյատորը, այդ պատճառով ականջօղը պայուսակում գտնվելու ժամանակ պատահմամբ հայտնվել է ինհալյատորում:  Ավելին՝ կինը չգիտեր, որ ինհալյատորն օգտագործելուց առաջ պետք է համոզվել, որ այն սարքին է:
Բժիշկները կնոջը հակաբիոտիկներ են տվել՝ ինֆեկցիան կանխարգելելու համար, իսկ այնուհետեւ բրոնխոսկոպիա արել՝ հեռացնելով ականջօղը:

Сережка женщины застряла в ее правом бронхе
Женщина из Австралии оказалась у врачей скорой помощи со странной проблемой: она умудрилась вдохнуть одну из своих сережек, и она застряла в ее бронхе.
Женщина (41 год) страдала астмой, и после очередного приступа проблем с дыханием потянулась за своим ингалятором, который издал какой-то непонятный звук. Женщина решила, что с ингалятором все в порядке, и сделала вдох и вдруг почувствовала, как что-то поцарапало ее горло. Потом она начала кашлять кровью и задыхаться.
Когда женщину привели в больницу, она была уверена, что проглотила кусочек фольги, однако КТ показала, что у нее в ее правом бронхе застряла… серьга.
Как отметила доктор Люсинда Блэйк из сиднейского St. Vincent's Hospital, женщину, чье имя не называется, видимо, не учили закрывать крышку ингалятора, поэтому серьга в ее сумке случайно попала в ингалятор. Более того, женщина не знала, что перед использованием ингалятора нужно убеждаться в том, что он исправен.
Врачи начали давать ей антибиотики, чтобы предотвратить инфекцию, а потом провели бронхоскопию – ввели в ее дыхательные пути маленький инструмент с камерой и с его помощью удалили серьгу.
Теперь женщина в порядке. И, по словам врачей, теперь она научилась правильно пользоваться ингалятором.