40-ամյա տղամարդը հիվանդանոց է բերել 12-ամյա հղի «կնոջը»
Չինաստանում 40-ամյա տղամարդու են ձերբակալել, որը 12-ամյա հղի աղջկա է բերել հիվանդանոց՝ հետազոտման։ Բժիշկներին ասել է, որ նա իր կինն է եւ 20 տարեկան է։
Տղամարդը, որի անունը չի հրապարակվում, աղջկան Սուչժոու քաղաքի հիվանդանոց է բերել մի կնոջ հետ, որը ներկայացրել է որպես նրա սկեսուրը։ Նրանք պնդել են, որ աղջիկն իրականում 20 տարեկան է, սակայն բժիշկները չեն հավատացել եւ ոստիկանություն են զանգահարել։
«Միանգամայն ակնհայտ էր, որ երեխա է։ Նա չէր կարող 20 տարեկան լինել»,- ասել է հիվանդանոցի զայրացած աշխատակիցներից մեկը։
Տղամարդը հրաժարվել է բացատրություններ տալ բժիշկներին, պարզապես ասել է. «Ես նրան բերել եմ հետազոտության։ Պարզապես արեք ձեր գործը, բավական է ինձ հարցեր տաք»։
Աղջիկը ոչինչ ասել չի կարողացել, քանի որ չինարեն չի խոսել։ Հիվանդանոց ժամանած իրավապահները նրա մոտ փաստաթղթեր չեն հայտնաբերել եւ առայժմ չեն կարողանում պարզել, թե ով է նա եւ որտեղից է եկել։ Ոստիկանները ենթադրում են, որ նրան կարող էին առեւանգել եւ Չինաստան բերել Վիետնամից, քանի որ որոշ չինացիներ հարավային սահմանից ոչ հեռու բնակվող վիետնամցի հարսնացուների են «գնում»։
Հայտնի չէ, թե աղջիկն իրականում հղիության որ ամսում է, սակայն լրատվամիջոցներում տարածված լուսանկարներում նա հսկայական փոր ունի։

40-летний мужчина привел в больницу беременную 12-летнюю «жену»
40-летнего мужчину в Китае арестовали после того, как он привел в больницу на обследование беременную девочку 12 лет. Врачам он сказал, будто она его жена и ей 20 лет.
Мужчина, чье имя не называется, привел девочку в Центральную больницу города Сучжоу вместе с женщиной, которая назвалась ее свекровью. Они хотели, чтобы девочку, которая, по их словам, была на 3 месяце беременности, обследовали. Они также утверждали, что девочке на самом деле было 20 лет, однако врачи им не поверили и сразу же вызвали полицию.
«Совершенно очевидно, что она – ребенок. Ей ну никак не 20 лет», - сказал один из разгневанных сотрудников больницы.
Мужчина отказался что-либо объяснять врачам. По их словам, он лишь раздраженно сказал: «Я привел ее сюда для обследования, просто делайте свое дело, хватит задавать мне вопросы!»
Сама девочка ничего не могла сказать, так как не говорила по-китайски. Приехавшие в больницу полицейские не нашли ее документов и пока не выяснили, кто она и откуда. Полицейские полагают, что она могла быть похищена и привезена в Китай из Вьетнама – некоторые китайцы «покупают» вьетнамских невест, живущих недалеко от южной границы.
Неизвестно, на каком девочка месяце беременности на самом деле, однако на фотографии, попавшей в СМИ, у нее огромный живот с растяжками.