40-ամյա տղամարդը հիվանդանոց է բերել 12-ամյա հղի «կնոջը»
Չինաստանում 40-ամյա տղամարդու են ձերբակալել, որը 12-ամյա հղի աղջկա է բերել հիվանդանոց՝ հետազոտման։ Բժիշկներին ասել է, որ նա իր կինն է եւ 20 տարեկան է։
Տղամարդը, որի անունը չի հրապարակվում, աղջկան Սուչժոու քաղաքի հիվանդանոց է բերել մի կնոջ հետ, որը ներկայացրել է որպես նրա սկեսուրը։ Նրանք պնդել են, որ աղջիկն իրականում 20 տարեկան է, սակայն բժիշկները չեն հավատացել եւ ոստիկանություն են զանգահարել։
«Միանգամայն ակնհայտ էր, որ երեխա է։ Նա չէր կարող 20 տարեկան լինել»,- ասել է հիվանդանոցի զայրացած աշխատակիցներից մեկը։
Տղամարդը հրաժարվել է բացատրություններ տալ բժիշկներին, պարզապես ասել է. «Ես նրան բերել եմ հետազոտության։ Պարզապես արեք ձեր գործը, բավական է ինձ հարցեր տաք»։
Աղջիկը ոչինչ ասել չի կարողացել, քանի որ չինարեն չի խոսել։ Հիվանդանոց ժամանած իրավապահները նրա մոտ փաստաթղթեր չեն հայտնաբերել եւ առայժմ չեն կարողանում պարզել, թե ով է նա եւ որտեղից է եկել։ Ոստիկանները ենթադրում են, որ նրան կարող էին առեւանգել եւ Չինաստան բերել Վիետնամից, քանի որ որոշ չինացիներ հարավային սահմանից ոչ հեռու բնակվող վիետնամցի հարսնացուների են «գնում»։
Հայտնի չէ, թե աղջիկն իրականում հղիության որ ամսում է, սակայն լրատվամիջոցներում տարածված լուսանկարներում նա հսկայական փոր ունի։

Pregnant girl, 12, brought to hospital by man, 40, who claimed she was his 20-year-old wife
A man has been arrested after bringing his pregnant ‘wife’ to hospital for a check up, only for staff to discover she was only 12.
The girl, who has not been named, was brought to the hospital by the 40-year-old man and another woman said to be her mother-in-law.
The pair had arrived at the Xuzhou City Central Hospital, in East China’s Jiangsu Province, asking for a check up for the girl, who they claimed was three months pregnant.
Distressing footage and pictures show the tiny girl’s huge bump and stretch marks.
But medics immediately called the police when the two adults tried to pass off the girl as a twenty-year-old woman.
When doctors tried to question the girl, they were unable to get any answers from her as she did not speak Mandarin.
A staff member said: ‘It’s obvious she is just a child. She is certainly not anywhere near 20 years old.’
The man reportedly responded by saying: ‘I took her here to be examined – just do your job. Stop asking so many questions.’
When officers arrived at the hospital, they discovered the girl did not have a Chinese ID or any other identification.
She is thought to be a foreign national from Southeast Asia but this is still being determined.
Investigators suspect she was abducted or bought as a foreign bride as the Chinese have a history of buying Vietnamese brides from across the country’s southern border.