18-ամյա աղջիկն իր հղիության մասին իմացել է ծննդաբերելուց 45 րոպե առաջ
Շոտլանդիայի Գլազգո քաղաքի բնակչուհի, 18-ամյա Էմմալուիզ Լեգեյթն իր հղիության մասին իմացավ ծննդաբերությունից 45 րոպե առաջ։
Ինչպես տեղեկացնում է The Mirror-ը, Էմմալուիզը առաջնեկի ծնվելուց հետո հակաբեղմնավորիչներ էր ընդունում եւ չէր ծրագրում երկրորդ երեխան ունենալ։ 2018 թվականի հուլիսի 17-ի առավոտյան նրա փորը հանկարծ կլորացավ, թեեւ դեռ նախորդ օրվա երեկոյան լրիվ հարթ էր։ Աղջիկը շտապօգնություն կանչեց եւ 45 րոպե հետո Սիարա անունով մի առողջ մանկիկ լույս աշխարհ բերեց։
Էմմալուիզի խոսքով՝ մինչ այդ նա մի փոքր գիրացել էր եւ փորձում էր նիհարել, բայց փորը բոլորովին հղի կնոջ փորի նման չէր։
«Ես հղիության թեստ չեմ արել։ Ոչ մի նշան չկար։ Ոչ մի։ Բժիշկները չեն կարողանում բացատրել, թե ինչու ես փոր չունեի,- պատմում է Էմմալուիզը։- Նրանք միայն ենթադրում են, որ երեխան կարող էր մեջքի կողմում գտնված լինել։ Այդպես հաճախ է լինում»։
Նրա խոսքով՝ իր հղիության ժամանակ նրա սիրտը չի խառնել, ուտելիքի հանդեպ նախասիրություններ չեն առաջացել, ավելին՝ չի զգացել, թե ինչպես է երեխան «խաղում»։ Իհարկե, դաշտան մի քանի ամիս չի ունեցել, բայց Էմմալուիզը կարծել է, թե դա հորմոնալ հակաբեղմնավորիչների կողմնակի հետեւանք կարող էր լինել։
Երկրորդ երեխայի ծնվելուց հետո Էմմալուիզը ներարգանդային պարույր է դրել եւ սկսել է կանոնավորապես հղիության թեստ անցկացնել։

18-летняя девушка узнала о своей беременности за 45 минут до родов
18-летняя Эммалуиз Леггэйт из шотландского города Глазго узнала о своей беременности за 45 минут до родов.
Как сообщает издание The Mirror, Эммалуиз после рождения первенца принимала противозачаточные таблетки и не планировала второго ребенка. Утром 17 июля 2018 года ее живот внезапно округлился, хотя еще вечером предыдущего дня был абсолютно плоским. Девушка вызвала скорую помощь и спустя 45 минут родила здорового младенца по имени Сиара.
По словам Эммалуиз, до этого она немного поправилась и пыталась похудеть, однако ее живот совсем не был похож на живот беременной женщины.
«Я не делала тест на беременность. У меня не было никаких симптомов. Совсем ничего. Доктора не могут объяснить, почему у меня не было живота, — рассказывает Эммалуиз. — Они лишь предполагают, что ребенок мог находиться в области спины. Так происходит довольно часто».
По ее словам, во время всей беременности ее не тошнило, ее предпочтения в еде не изменились, более того, она не чувствовала, как ребенок толкается в ее животе. Правда, месячных у нее уже несколько месяцев не было, но Эммалуиз думала, что это побочный эффект гормональных контрацептивов.
После появления на свет второго ребенка Эммалуиз установила внутриматочную спираль и начала регулярно делать тесты на беременность.