Չինացի կնոջ կրծքի իմպլանտները նրա մեջքին եւ որովայնին են հայտնվել (ֆոտո)
39-ամյա չինուհի Տյան Հուեյը, ում 2002թ.-ին կրծքերի մեծացման պլաստիկ վիրահատություն էին կատարել, սարսափով հայտնաբերել է, որ իր կրծքի իմպլանտները տեղաշարժվում են դեպի որովայն եւ մեջք:
Իմպլանտներ տեղադրելով, բարձրացնել սեփական ինքնագնահատականն այն բանից հետո, երբ նրա ամուսինը՝ 41-ամյա Չիուն դավաճանել էր նրան ավելի երիտասարդ կնոջ հետ: Սակայն ավելի քան 10 տարի անց նրա իմպլանտատները սկսել էին տեղաշարժվել: Դրանք իրենց տեղը վերադարձնելու նրա փորձերը ապարդյուն էին, հաղորդում է The Daily Mail-ը:
«Վերջիվերջո, մի գեղեցիկ օր արթնանալով՝ ես հայտնաբերեցի որ կրծքերիցս մեկը մեջքիս է, իսկ մյուսն ընկել է որովայնիս վրա, եւ ես, հասկանալով որ պետք է  ինչ որ բան անել, գրանցվեցի հերթական վիրահատության համար: Սարսափելի էր մտածել, թե ինչ վնաս կարող են հասցնել իմ օրգանիզմին այդ տեղաշարժվող կրծքերը, բացի դրանից դա նաեւ շատ ցավոտ էր»,- ասում է տիկին Տյանը:
Հուանդուն քաղաքի ընդհանուր պրոֆիլի հիվանդանոցի բժիշկ Լյան Հաոն հեռացրել է Տյանի կրծքում տեղադրված նյութը՝ պոլիակրիլամիդ հիդրոֆիլ գելը, եւ նոր իմպլանտատներ տեղադրել:
«Պոլիակրիլամիդ հիդրոֆիլ գելը օրգանիզմ ներմուծելու դեպքում կարող է թունավոր լինել: Այն կարող է վնաս հասցնել ոչ միայն նյարդերին, այլեւ երիկամներին, իսկ երբեմն նույնիսկ քաղցկեղ առաջացնել»,- պարզաբանել է բժիշկը:
Ըստ նրա՝ Չինաստանում այս նյութի օգտագործումը 2006թ.-ից ապօրինի է համարվում: Իսկ տիկին Տյանը տեղաշարժվող կրծքերից ոչ միայն ֆիզիկական ցավ է ապրել: «Իմ ամուսինը այժմ նույնիսկ ավելի սառն է իմ հանդեպ»,- հայտարարել է նա:

Chinese woman's implants appeared at her back and stomach
A Chinese woman Tian Hui, 39, who had plastic surgery to enhance her bust in 2002 has spoken of her horror at discovering her breast implants had migrated to her back and stomach.
She had hoped the procedure would boost her confidence after she discovered her husband Chiu, 41, had cheated on her with a younger woman. But more than ten years after the surgery, her implants began moving. Despite her efforts to push them back into place, they continued to move further away from her breasts, The Daily Mail reported.
‘Eventually when I woke up one day and found that one of my breasts was on my back and the other was down by my stomach, I realised I had to do something and so I checked in for further surgery. I was actually really scared about the damage that the moving breasts might have done to my body, and it was incredibly painful’, said Mrs Tian.
Surgeons operated on Mrs Tian, removing the moving breasts and putting in new implants.
Liang Hao, a doctor at the General Hospital of the Guangdong Armed Police, removed the material that had been injected into Tian’s breasts - polyacrylamide hydrophilic gel.
He said: ‘This material is poisonous if injected into the body. It can not only do harm to the nerves but also to the kidneys. In extreme cases, it can cause cancer.’
He said that its usage had been illegal in China since 2006. But the damage from the moving breasts for Tian was more than just physical.