Թունավոր սարդի խայթոցից հետո կնոջ ձեռքին 4 սանտիմետրանոց անցք է մնացել (ֆոտո)
49-ամյա Լուիզան Մեծ Բրիտանիայից հիվանդանոցում հայտնվեց թունավոր սարդի կծելուց հետո։ Նրա կյանքին ոչինչ չի սպառնում, բայց ձեռքի վրա մի մեծ անցք է մնացել։
Ինչպես տեղեկացնում է Metro-ն, կնոջը կծել է ստեատոդ-սարդը, որը հայտնի է նաեւ որպես կեղծ այրի։ Այն թաքնվել էր բազմոցի բարձի մեջ եւ կնոջը կծել է այն ժամանակ, երբ նա մաքրություն էր անում ամառային տնակում եւ բարձը դրել էր թեւի տակ։
Կինը բժշկի չէր դիմել, քանի որ խայթոցը վտանգավոր չէր համարել։ Բայց հաջորդ օրը նրա ձեռքն սկսել էր ցավել, իհարկե, Լուիազան նորից որեւէ բան չէր արել։ 2 օր անց խայթոցի տեղում գոլֆի գնդակի չափ այտուց էր առաջացել, իսկ ցավն այնքան էր սաստկացել, որ Լուիզան ցավազրկող էր խմել։ Նա, վերջապես, գնացել էր բժշկի, որն էլ նրան հիվանդանոց էր ուղարկել։
Լուիզան տասը րոպեանոց վիրահատության ենթարկվեց, որի ժամանակ բժիշկները հեռացրին ստեատոդի թույնից մահացած հյուսվածքները։ Արդյունքում՝ կնոջ ձեռքին, թեւատակից մի փոքր վերեւ, մոտ 4 սանտիմետրանոց անցք մնաց։

Spider bite leaves woman with hole in armpit
A woman in the UK, 49,  Louise Edwards was hospitalized after being bitten by a venomous spider. Nothing threatens her life, but a big hole remains in her armpit, Fox News reported
“Edwards deduced that she had been bitten when she put a sofa cushion under her arm. The likely culprit was a false widow spider, which typically has a mild effect on humans,” the source noted.
The woman did not go to the doctor, as she considered the bite not dangerous. But the next day her hand ached, however, Louise still do nothing. After 2 days, the bite site was swollen to the size of a golf ball, and the pain became so severe that Louise had to take pain medication. She finally went to the doctor who referred her to the hospital.
Louise had to undergo a ten-minute surgery, during which the doctors removed the tissue that had died from the poison of the spider. As a result, a hole almost four centimeters in size remained in the woman’s hand just above the armpit.