146 կիլոգրամանոց կինը որոշել է նիհարել այն բանից հետո, երբ մնացել է ջրաշխարհի խողովակում
146 կիլոգրամանոց Նաոմի Սմիթը Շոտլանդիայից որոշել է վիրահատվել եւ փոքրացնել ստամոքսն այն բանից հետո, երբ մնացել է ջրի խողովակի մեջ։ Այս մասին տեղեկացրել է Daily Record-ը։
26-ամյա կինը պատմել է, որ սկսել է քաշ հավաքել սեռահասունության տարիքում։ Նա վախենում էր դպրոց գնալ, որովհետեւ ամաչում էր, համադասարանցիները մշտապես ծաղրում էին նրան։ «Մի անգամ ինձ մոտեցան երիտասարդներ մեքենայով։ Նրանք բացեցին պատուհանները, սկսեցին ծաղրել ինձ եւ քաղցրեղեններ նետել վրաս»,- հիշել է բրիտանուհին։
Ծաղրուծանակի հետեւանքով կնոջ մոտ սննդային վարքագծի խանգարում է առաջացել։ Նա կարող էր չուտել մի քանի օր, իսկ հետո չափազանց շատ ուտել։ «Ես գիտեի, որ միակ բանը, ինչը կարող է ստիպել ինձ հանգիստ ու երջանիկ զգալ, ուտելիքն է»,- ասել է Սմիթը։ Նա հավաստիացրել է, որ արդեն փորձել է բոլոր դիետաները, բայց ոչինչ չի օգնել, որ կինը նիհարի։
Այս տարվա հունիսին կնոջ մոտ լիպեդեմա են ախտորոշել՝ քրոնիկական արագ զարգացող հիվանդություն, որը բնորոշվում է ճարպային հյուսվածքի անոմալ բաշխմամբ։ Այժմ Սմիթն ամեն օր ցավազրկող դեղամիջոցներ է ընդունում։ Բժիշկները նրան խորհուրդ են տվել նիհարել, որպեսզի փոքրացվի հոդերի վրա ընկնող ծանրությունը, որը խորացնում է հիվանդությունը։
Նիհարելու համար մեկնակետ է դարձել ջրաշխարհում տեղի ունեցած միջադեպը։ Սմիթը պատրաստվում էր ջրի մեջ ընկղմվել ջրախողովակով, բայց լռվել-մնացել է դրա մեջ եւ չի կարողացել ներքեւ սահել։ «Այդ պահին հոգուս խորքում ես ուզում էի փախչել, լաց լինել եւ ընդմիշտ կորչել, որովհետեւ շատ էի ամաչում»,- ասել է նա։
Կինը որոշել է վիրահատել ստամոքսը, որպեսզի նորից առողջ եւ ակտիվ դառնա։ Նա ստեղծել է նվիրատվությունների աքաունթ եւ նախատեսում է 3,5 հազար ֆունտ սթեռլինգ (244 հազար ռուբլի) հավաքել։ Նա խոստովանել է, որ երազում է զբոսնել որդու հետ եւ դառնալ իր լավագույն տարբերակը։

146-килограммовая женщина решила похудеть, после того как застряла в водной горке
146-килограммовая Наоми Смит из Шотландии решила сделать операцию по шунтированию желудка и похудеть после того, как застряла на водной горке. Об этом сообщает Daily Record.
26-летняя женщина рассказала, что начала набирать вес во время полового созревания. Она боялась ходить в школу из-за стыда, и над ней постоянно смеялись одноклассники. «Однажды ко мне подъехали подростки на машине. Они опустили окна, начали смеяться надо мной и бросать в меня сладости», — вспоминает британка.
В результате издевательств, которые пришлось пережить женщине, у нее появилось расстройство пищевого поведения. Она могла не есть несколько дней, а после сильно переедать. «Я знала, что единственное, что заставляет меня чувствовать себя спокойной и счастливой, — это еда», — рассказывает Смит. Она утверждает, что уже перепробовала все диеты, но ничего не смогло помочь ей похудеть.
В июне этого года женщине диагностировали липедему — хроническое прогрессирующее заболевание, которое характеризуется аномальным распределением жировой ткани. Сейчас Смит ежедневно принимает болеутоляющие средства. Врачи посоветовали ей похудеть, чтобы уменьшить нагрузку на суставы, усугубляемую болезнью.
Отправной точкой для похудения стал инцидент в аквапарке. Смит собиралась прокатиться на водной горке, но застряла в трубе и не смогла съехать вниз. «В тот момент в глубине души мне хотелось убежать, заплакать и пропасть навсегда, потому что мне было очень стыдно», — говорит она.
Женщина приняла решение сделать операцию по шунтированию желудка, чтобы снова стать здоровой и активной. Она создала аккаунт для пожертвований на краудфандинговой платформе GoFundMe, где планирует собрать 3,5 тысячи фунтов стерлингов (244 тысячи рублей). Она призналась, что мечтает гулять с сыном и стать лучшей версией себя.