Առողջապահության նպատակային ծրագրերին 2017-ին 83.8 մլրդ դրամ է հատկացվելու
Հայաստանում 2017-ին առողջապահության նպատակային ծրագրերի ծավալը կկազմի 83.8 մլրդ դրամ ( մոտ 177 մլն դոլար-խմբ.): Այս մասին սեպտեմբերի 29-ին Կառավարության նիստի ժամանակ հայտնել է առողջապահության նախարար Լեւոն Ալթունյանը:
Ծախսերը ներառելու են 6 հիմնական ուղղություններ՝ ամբուլատոր առողջապահությունը, մոր ու մանկան առողջությունը, համաճարակաբանական պաշտպանությունը, սոցիալական բժշկական աջակցությունը, հատուկ հիվանդությունները, օժանդակ ծառայությունները:
«Ինպես եւ մենք քննարկել էինք, առողջապահական ծախսերի հանդեպ պետք է առավելագույնս ուշադիր լինել: Մենք գիտենք, ուր են դրանք գնում ու ինչի համար»,- ասել է վարչապետ Կարեն Կարապետյանը

На целевые программы здравоохранения в 2017 г - 83,8 млрд драмов
Объём целевых программ здравоохранения в Армении в 2017 г составит 83,8 млрд драмов (около $177 млн - ред). Об этом заявил на заседании Правительства Армении 29 сентября министр здравоохранения Левон Алтунян.
Расходы будут включать 6 основных направлений: амбулаторное здравоохранение, здоровье матери и ребёнка, эпидемиологическая защита, социальная медицинская поддержка, особые заболевания, вспомогательные услуги.
«Как мы и обсуждали, к  расходам на здравоохранение нужно быть максимально внимательным. Мы знаем, куда они идут и зачем », - заявил премьер-министр Карен Карапетян.