Երևանում տեղի կունենա համաժողով՝ նվիրված ակնաբուժությանը, նեոնատոլոգիային և ներզատաբանությանը
Սեպտեմբերի 24-ից 26-ը Երևանում տեղի կունենա Հայկական ակնաբուժության նախագծի և Լոս Անջելեսի մանկական հիվանդանոցի 16-րդ միջազգային համաժողովը՝ նվիրված ակնաբուժությանը, նեոնատոլոգիային և ներզատաբանությանը: Համաժողովին կմասնակցեն մասնագետներ ԱՄՆ-ից, Եվրոպայից, ԱՊՀ երկրներից, Կովկասյան տարածաշրջանից, Կենտրոնական Ասիայից և Միջին Արևելքից:
Ելույթներով հանդես կգան համաշխարհային ճանաչում ունեցող հիվանդանոցների և համալսարանների ներկայացուցիչները, ովքեր կներկայացնեն տարբեր ոլորտներում իրենց փորձը և զարգացման միտումները: Հայկական ակնաբուժության նախագիծը (այսուհետ՝ ՀԱՆ), Լոս Անջելեսի մանկական հիվանդանոցի (ԱՄՆ), Շաքարախտի համաշխարհային հիմնադրամի, «Աչքի սամարացիներ ինթերնեշնլ»-ի (Eye Samaritans International) (ԱՄՆ), ԱՄՆ-ի Միջազգային զարգացման գործակալության, Նեոնատալ բժշկության հայկական ասոցիացիայի, Ակնաբույժների հայկական ասոցիացիայի և Մանկական էնդոկրինոլոգների հայկական ասոցիացիայի հետ գործակցությամբ համապարփակ ծրագիր է պատրաստել մանկական և ընդհանուր ակնաբույժների, նեոնատոլոգների և ներզատաբանների համար՝ կենտրոնանալով ակնային հիվանդությունների վրա: Կներկայացվեն նաև առողջապահության ոլորտում ամպային նոր տեխնոլոգիաներ կիրառող համակարգեր:
Լրացուցիչ հարցերի դեպքում դիմել Հայկական ակնաբուժության նախագծի գրասենյակ՝ (հեռ. +37410 55 90 68, էլ. փոստ՝ [email protected]):

В Ереване пройдет международная конференция по офтальмологии и неонатологии
С 24 по 26 сентября в Ереване состоится 16-ая международная конференция, организованная Армянским офтальмологическим проектом и детской больницей Лос-Анджелеса.
Конференция посвящена вопросам офтальмологии, неонатологии и эндокринологии. В ней примут участие специалисты из США, Европы, стран СНГ, кавказского региона, Центральной Азии и Ближнего Востока.
Как сообщает пресс-служба Армянского офтальмологического проекта, Проект совместно с детской больницей Лос-Анджелеса, Всемирным фондом диабета, американской организацией  Eye Samaritans International, USAID, Армянской ассоциацией неонатальной медицины, Армянской ассоциацией офтальмологов и Армянской ассоциацией детских эндокринологов подготовил комплексную программу для детских и общих офтальмологов, неонатологов и эндокринологов, сконцентрировавшись на глазных болезнях. Будут также представлены системы, использующие новые облачные технологии в сфере здравоохранения.
За дополнительной информацией обращаться в офис Армянского офтальмологического проекта (тел. +37410 55 90 68, e-mail: aecp@aecp).