Ավստրալացի լրագրողը ողջ է մնացել այն բանից հետո, երբ փամփուշտը նրա պարանոցին է դիպել (ֆոտո)
Ավստրալացի լրագրող Ադամ Հարվին, որը լուսաբանում էր հակամարտությունը Ֆիլիպինների Մարավի քաղաքում, հրաշքով ողջ է մնացել այն բանից հետո, երբ փամփուշտը նրա պարանոցին է դիպել։
Վերջին օրերին Ադամ Հարվին ռեպորտաժներ էր պատրաստում իսլամական զինյալների կողմից զբաղեցրած տարածքներում ֆիլիպինյան զինված ուժերի մարտական գործողությունների մասին։ Սկզբում նա չի հասկացել, թե հատկապես ինչ է պարանոցին դիպել։ Նրան թվացել էր, թե դա լիցքի բեկոր է կամ դրա նման մի բան։ Իսկ երբ ռենտգեն են արել, պարզվել է, որ նրա պարանոցի մեջ փամփուշտ կա։
Վերջին տվյալներով, լրագրողին բուժօգնություն են ցուցաբերել, բայց նրա վզից փամփուշտը չեն հանել։
Հիշեցնենք, որ Ֆիլիպինների Մարավի քաղաքում շարունակվում են կառավարական զորքերի բախումները արմատական իսլամականների հետ։ Հակամարտության հետեւանքով 290 մարդ է սպանվել, այդ թվում 206 զինյալ, 58 զինվոր ու 26 քաղաքացիական անձ։

Репортер из Австралии выжил после того, как пуля попала ему в шею
Австралийский репортер Адам Харви, освещающий конфликт в городе Марави (Филиппины), чудом выжил после того, как пуля попала ему в шею.
В течение последних дней Адам Харви готовил репортажи о боевых операциях филиппинских вооруженных сил на территориях, занимаемых исламскими боевиками. Сначала он не понял, что именно попало в его шею. Ему показалось, что это осколок снаряда или что-то в этом роде. Когда же ему сделали рентген, стало очевидно, что в его шее застряла пуля.
По последним данным, репортеру оказали медицинскую помощь, но пулю из его шеи не извлекли.
Напомним, что в филиппинском городе Марави уже много дней продолжаются столкновения правительственных войск с радикальными исламистами. В результате конфликта 290 человек были убиты, в том числе 206 боевиков, 58 солдат и 26 гражданских.