Գերիատրիայի և գերոնտոլոգիայի IV միջազգային կոնգրեսը կկայանա դեկտեմբերի 1-2-ին
Գերիատրիայի և գերոնտոլոգիայի IV միջազգային կոնգրեսը կկայանա 2022 թվականի դեկտեմբերի 1-2-ին Հայաստանի ամերիկյան համալսարանում։ Այն կազմակերպվել է Տարեցների առողջության և խնամքի ապահովման ասոցիացիայի, Գերիատրիայի և գերոնտոլոգիայի հայկական ասցիացիայի նախաձեռնությամբ և Հայ օգնության ֆոնդի աջակցությամբ։
Գերիատրիայի և գերոնտոլոգիայի տարեկան կոնգրեսը Հայաստանում տարեցների բժշկության ոլորտի զարգացմանն ուղղված կարևորագույն գիտական հանդիպում է, որն արդեն 4-րդ տարին է, ինչ մի հարկի տակ է միավորում անվանի գիտնականների ու պրակտիկ բժիշկների՝ ներկայացնելու հիվանդությունների՝ տարիքով պայմանավորված առանձնահատկությունները, դրանց վարման, կանխարգելման և բուժման նորագույն մոտեցումները, տարեցների բժշկության ոլորտի համաշխարհային զարգացումները։
Կոնգրեսը հավաստագրված է ՀՀ Առողջապահության նախարարության կողմից, և մասնակիցներին շնորհվելու են ՇՄԶ տեսական կրեդիտներ:
Նպատակային լսարանը առողջության առաջնային պահպանման ոլորտի բժիշկներն են՝ ընտանեկան բժիշկ, թերապևտ, նյարդաբան, սրտաբան, ինչպես նաև հետաքրքրված այլ բժիշկներ հարակից ոլորտներից։
Պրոֆեսորադասախոսական կազմում ներգրավված են առաջատար հայ մասնագետներ և հրավիրված գերիատրներ Ռուսական գերոնտոլոգիական գիտակլինիկական կենտրոնից, Մալթայում ՄԱԿ-ի Ծերացման հարցերով միջազգային ինստիտուտից, Եվրոպական գերիատրիկ բժշկության միավորումից, Հարվարդի համալսարանից։ Գրանցումը՝ https://forms.gle/9MjLsELidNYhTXVv9։

The IV International Congress of Geriatrics and Gerontology will be held on December 1-2
The IV International Congress of Geriatrics and Gerontology will be held on December 1-2, 2022 at the American University of Armenia.
It has been organized by the initiative of the Association of Healthcare and Assistance to Older People, the Armenian Association of Geriatrics and Gerontology and with the support of the Fund for Armenian Relief.
The annual congress of geriatrics and gerontology is the most important scientific meeting aimed at the development of the field of geriatric medicine in Armenia. It's already for the 4th year it brings together renowned scientists and practicing doctors under one roof to present the features of age-related diseases, their management, prevention and treatment approaches, and the developments in the field of geriatric medicine.
The Congress is certified by the Ministry of Health of the Republic of Armenia, the participants will be awarded with the CME credits.
The target audience includes primary health care providers, as well as other interested specialists from related fields.
Leading Armenian and invited specialists from the Russian Gerontological Scientific Clinical Center, the UN International Institute on Aging in Malta, and the European Society of Geriatric Medicine, Harvard University will give a lecture during the Congress.