Թունավոր սարդի խայթոցը անցք է բացել տղայի ոտքի վրա (ֆոտո)
Ինչպես պատմում է The Mirror-ը, ապրիլի 1-ին Բոբին, որն ապրում է անգլիական Էսեքս կոմսությունում, տրտնջացել է բորբոքումից սրունքի շրջանում։ Բայց մայրը՝ Էմման, որոշել է, որ տղային մոծակ է կծել, ու հակասեպտիկ է քսել։ 3 օր հետո կնոջը զանգահարել են դպրոցից եւ ասել, որ Բոբին կաղում է, իսկ նրա վերքը՝ թարախակալում։
Էմման որդուն հիվանդանոց է տարել, բայց բժիշկները պատանի պացիենտի մոտ վտանգավոր վարակ չեն հայտնաբերել։ Նրանք լոկ անհրաժեշտ դեղեր են նշանակել ու խայթոցի տեղում ձգող վիրակապ դրել։ Հաջորդ օրը, սակայն, վերքը շարունակել է թարախակալել, եւ Բոբիին նորից տարել են բժշկի մոտ։ Նրա վերքը կրկին մշակել են ու հակաբիոտիկներ տվել։
Շաբաթվա վերջին տղայի տատիկը հանել է վիրակապն ու խայթի տեղում անցք տեսել։
Բոբիին դարձյալ կլինիկա են տարել։ Պարզվել է, որ տղային խայթել է ոչ թե մոծակը, այլ թունավոր սարդը։ Բժիշկները հանել են թույնը երեխայի ոտքից, նրա ընթացիկ առողջական վիճակի մասին չի նշվում։

Укус ядовитого паука прожег дыру в ноге мальчика (фото)
Как рассказывает The Mirror, 1 апреля Бобби, проживающий в английском графстве Эссекс, пожаловался на раздражение в области голени. Однако его мать Эмма решила, что мальчика всего лишь укусил комар, и нанесла на его кожу антисептик. Спустя 3 дня женщине позвонили из школы и сообщили, что Бобби хромает, а его рана гноится.
Эмма отвела сына в больницу, но врачи не обнаружили у юного пациента опасной инфекции. Они лишь выписали ему необходимое лекарство и наложили на место укуса бандаж. На следующий день, однако, рана продолжила гноиться, и Бобби вновь отвезли к врачу. Ему снова обработали рану и дали ему антибиотик.
К концу недели бабушка мальчика сняла с его ноги повязку и увидела на месте укуса дыру.
Бобби в очередной раз доставили в клинику. Оказалось, мальчика укусил вовсе не комар, а ядовитый паук. Врачи удалили яд из ноги ребенка, его текущее состояние здоровья не уточняется.