Ընտրություններից հետո Հայաստանում պատվաստումների տեմպի աճ է նկատվում. Անահիտ Ավանեսյան
Ազգային ժողոովի արտահերթ ընտրություններից հետո Հայաստանում պատվաստումների տեմպի բավական մեծ աճ է նկատվում: Այս մասին լրագրողների հետ զրույցում ասաց առողջապահության նախարարի պաշտոնակատար Անահիտ Ավանեսյանը:
Նրա խոսքով, նախընտրական շրջանում պատվաստումների տեմպերն ընկել էին, քանի որ մարդիկ այլ առաջնահերթություններ ունեին, սակայն առաջիկայում սպասում է պատվաստումների ցուցանիշի աճ, ինչը հնարավորություն կտա հասնել տարածաշրջանի այլ երկրների ցուցանիշներին:
Ինչպես նշեց Անահիտ Ավանեսյանը, այսօր պատվաստվածների թիվը Հայաստանում արդեն կանցնի 70 000-ը: Պատվաստվածներից որեւէ մեկի մոտ մտահոգիչ կողմնակի ազդեցություններ չեն գրանցվել, գործընթացը, նախարարի պաշտոնակատարի խոսքով, «նորմալ, հանգիստ, կազմակերպված ընթանում է»:
Նախարարի պաշտոնակատարը հորդորում է հայաստանցիներին մինչեւ ուսումնական տարվա սկիզբը պատվաստվել կորոնավիրուսի դեմ:

Armenia acting health minister: Coronavirus vaccinations on the rise in Armenia since snap election
YEREVAN. – After the snap elections to the National Assembly, there has been a considerable increase in the rate of coronavirus vaccinations in Armenia, Acting Minister of Health Anahit Avanesyan told reporters on Thursday.
According to her, the rate of these inoculations had dropped during the pre-election period, as people had other priorities, but these vaccinations are expected to increase in the near future, and this will enable to reach the respective indicators of other countries in the region.
Avanesyan added that the number of these vaccinated people in Armenia shall exceed 70,000 today.
No concerning side effects have been reported among any of those who have been vaccinated so far, and this inoculation process, according to the acting minister, is underway "as normal, in a calm, organized fashion."
Also, the acting minister of health urged the residents of Armenia to be vaccinated against COVID-19 before the beginning of the new academic year.