Հղիության արհեստական ընդհատումից հրաժարված մարմնամարզուհին առողջ եռյակ է լույս աշխարհ բերել
35-ամյա մարմնամարզուհի Ջեյմի Հալսին (Jaime Halsey) եւ նրա ամուսինը անցած տարվա հոկտեմբերին իմացել են, որ եռյակ են սպասում: Սակայն այն լուրը, որ երեխաներից մեկը մյուսներից փոքր է 25  տոկոսով մթագնել է նրանց երջանկությունը: Բժիշկներն ասել են, որ հավանականությունը, որ բոլոր երեք երեխաները ողջ կմնան, 50-50-ն է: Այդ պատճառով բժիշկներն առաջարկել են «ընտրությամբ» աբորտ անել՝ սպանելով երկու երեխային՝ մեկի կյանքը պահպանելու համար:
Եռյակից երկուսը մի ձվաբջջից էին զարգացել, եւ, բժիշկների խոսքով, չափսերի մեծ տարբերության պատճառով նրանցից ավելի փոքրը կարող էր դադարել աճել՝ այդպիսով վտանգի ենթարկելով իր երկու քույրերին եւ մայրիկին:
Մարմնամարզուհին, սակայն, հրաժարվել է աբորտից: Եվ մի քանի օր առաջ կեսարյան հատման միջոցով առողջ եռյակ լույս աշխարհ բերել  Օքսֆորդի Ջոն Ռեդկլիֆի կլինիկայում:
«Ուրիշների մոտ նույնպես եռյակներ են ծնվում, եւ ես չէի պատրաստվում սպանել առողջ երեխաներին սեփական կյանքը հեշտացնելու համար», - ասել է Ջեյմին: «Իմ առաջին արձագանքն այն էր, որ ես գիտակցեցի՝ չեմ կարող նման քայլի դիմել»:
Առաջինը լույս աշխարհ է եկել Էդեն Ռոուզը, այնուհետեւ Էմբեր Ջոյը, իսկ երրորդը Էրին Էյլան էր: Այժմ բոլոր երեք աղջիկները գտնվում են Northampton General Hospital կլինիկայում, սակայն շուտով նրանց դուրս կգրեն եւ նրանք կգնան տուն՝ իրենց մեծ քրոջ՝ Ֆլորենցիայի մոտ, որը վաղուց էր երազում քույրիկ ունենալու մասին:

Отказавшаяся от аборта спортсменка родила здоровых тройняшек
35-летняя гимнастка Джейми Халси (Jaime Halsey) и ее муж в октябре прошлого года узнали, что ждут тройню. Однако новость о том, что один из детей на 25 процентов меньше других, заметно омрачил их счастье. Врачи сказали, что вероятность того, что все трое близнецов выживут, - 50 на 50, поэтому они предложили сделать “выборочный” аборт и извлечь двоих из близнецов, чтобы выжил хотя бы третий.
Двое близняшек были однояйцевыми, и, по словам врачей, была большая вероятность, что из-за разницы в размерах меньшая близняшка могла перестать расти, тем самым подвергнув опасности двух сестер и маму.
Спортсменка, однако, отказалась от аборта. И несколько дней назад с помощью кесарева сечения родила вполне здоровых девочек-тройняшек в оксфордской клинике Джона Рэдклифа.
“У других людей тоже рождаются тройняшки, и я не собиралась убивать двоих здоровых детей, чтобы облегчить себе жизнь”, - сказала Джейми. – “Моя первая реакция на слова врачей была “Я не могу этого сделать, я оставлю всех детей и продолжу беременность””.
Первой на свет появилась Эден Роуз, потом Эмбер Джой, а третьей была Эрин Эйла. Сейчас все три девочки находятся в клинике Northampton General Hospital, но вскоре их отпустят домой, к старшей сестре Флоренции, которая давно уже мечтала о сестрах.