Ամերիկուհին քիչ մնաց վիրահատական սեղանին հայտնվեր ահավոր զոմբի-դիմահարդարման պատճառով (ֆոտո)
Միջիգանի բնակչուհին իսկական իրարանցում առաջացրեց անհետաձգելի օգնության բաժանմունքում, երբ այստեղ հայտնվեց տագնապի նոպայով. նա ահավոր զոմբի-դիմահարդարում ուներ։ Կինը պնդում է, որ բժիշկները չեն հասկացել, որ դա դիմահարդարում է, եւ փորձել են նրան վնասվածքաբանության բաժին ուղարկել։
Ջայ Ֆիրսը դիմահարդարում էր արել ֆոտոսեսիային մասնակցելու համար, երբ հանկարծ տագնապի նոպա է ունեցել։ Գալով հիվանդանոց՝ նա չի բացատրել, որ դիմահարդարված է՝ մտածելով, որ դա առանց այդ էլ ակնհայտ էր։
Հիվանդանոցը Fox 2 Detroit-ին տեղեկացրել է, որ չի կարող մեկնաբանել կոնկրետ դեպքը, բայց հայտարարություն է հրապարակել։ «Անհետաձգելի օգնության բաժանմունքը զվարճանքի ու խաղերի տեղ չէ»,- ասել է մամուլի քարտուղարը։ «Բժիշկներն առողջական լուրջ խնդիրներ ունեցող շատ պացիենտների են տեսնում, երբ դրված է լինում նաեւ նրանց կյանքի հարցը։ Բժիշկները պետք է հնարավորություն ունենան կենտրոնանալու այն պացիենտների վրա, ովքեր իսկապես անհետաձգելի օգնության կարիք ունեն»։

Американка едва не оказалась в операционной из-за жуткого зомби-макияжа (фото)
Жительница Мичигана вызвала настоящий переполох в отделении неотложной помощи, когда приехала с приступом паники, будучи покрыта ужасным зомби-макияжем. Она утверждает, что врачи не поняли, что это макияж и собирались отправить ее в травматологию.
Джай Фирс сделала макияж для участия в фотосессии, когда с ней внезапно случился приступ паники. Приехав в больницу, она не стала объяснять, что на ней макияж, думая, что это и без того очевидно.
Больница сообщила Fox 2 Detroit, что не может комментировать конкретный случай, но опубликовала заявление. «В отделении неотложной помощи не место для веселья и игр», - сказал пресс-секретарь. - «Врачи видят многих пациентов с серьезными проблемами со здоровьем, где на карту поставлена жизнь. Врачи должны иметь возможность сосредоточиться на тех пациентах, которые действительно нуждаются в неотложной помощи».